АРГЕНТИНЕЦОТ НЕ ПРЕКИНУВА СО СВОИТЕ НЕВЕРОЈАТНИ ПОТЕЗИ

Се чудеше новинарот: Мајсторија на Лео Меси од 50 метри! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона се подготвуваа за новата сезона во шпанската Примера...

објавено: 19 август 2018 - 17:50

Каталонскиот клуб веќе го освои првиот трофеј оваа сезона откако минатата недела во Суперкупот на Шпанија ја совлада Севиља со 2:1.

Барса оваа сезона ја брани титулата шампион на Шпанија, а Лионел Меси и друштво ги очекуваат нови предизвици.

Меси на социјалните мрежу објави видео кој ги одушеви фановите. На еден од тренинзите успеа да го „посрамоти" еден од новинарите, откако топката му помина низ нозе со удар на Аргентинецот од околу 50. метри.

Најново во Другата страна на спортот