ПАРИТЕ НЕ СЕ ПРОБЛЕМ

Роналдо им оставил неверојатен бакшиш на вработените во хотелот во Грција

Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. 

објавено: 19 јули 2018 - 11:30

Кристијано Роналдо по елиминацијата на Португалија на Светското првенство со своето семејство замина на одмор во Грција. Новиот фудбалер на Јувентус уште еднаш покажа дека има големо срце, на вработените во хотелот каде што престојувал им оставил 20.000 евра бакшиш за одлична услуга. Оваа сума за Роналдо е речиси ништо, но за луѓето во хотелот е богатство.

 

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) onJul 9, 2018 at 3:02pm PDT

Најново во Другата страна на спортот