КРИСТИНА ШИК Е ЧЕШКИ МОДЕЛ И МОМЕНТНО ЖИВЕЕ ВО САД

„Полудеа“ по сестрата на фудбалерот Патрик Шик! (ФОТО)

Напаѓачот Патрик Шик го привлече вниманието на себа со одличните игри во дресот на Сампдорија и младата чешка селекција.

објавено: 24 септември 2018 - 21:00

За неговите услуги во трката беа италијанските гиганти Јувентус, Наполи и Интер, но на крајот беше ангажиран од Рома.

Освен Патрик, големо внимание привлече неговата повозрасна сестра, Кристина. Таа е чешки модел и моментмо живее во САД.

Исто така на „Инстаграм" ја следат над 100.000 илјади фанови. Најмногу сака да ужива на одмор на егзотичните дестинации, а воедно често го бодри својот брат на натпреварите на римската „волчица".

Најново во Другата страна на спортот