ЕДНА ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ СПОРТИСТКИ, ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ

Подобро „меша“ отколку што игра кошарка! (ФОТО)

Таа е една од најзгодните кошаркарки на светот, поради што многумина и не се занимваат премногу за нејзините настапи под обрачите.

објавено: 20 септември 2018 - 21:30

Италијанката повеќе ја сака улогата како модел и во што е многу поуспешна отколку во делот на кошарката каде што настапува во Серија Б, за екипата на Атена Баскет Рома.

Исто така, Валентина Вињали полека се сели и на ТВ екраните. На „Инстаграм" има над еден милион и 800.000 илјади фанови.

27-годишната Вињали неодамна соопшти дека не е повеќе во врска со Стефано Лаудони, исто така кошаркар.

Најново во Другата страна на спортот