го превзема некогашното живеалиште на зидан и канаваро

Ова е палатата во која Роналдо ќе живее во Торино (Фото+Видео)

Кристијано денеска го одработи и првиот тренинг со новиот тим

објавено: 30 јули 2018 - 18:20

Кристијано Роналдо ќе ги има сите најлуксузни услови за живеење во Торино, град кој треба да биде неговиот дом во следните четири години. Португалската супер ѕвезда ќе живее во вистинска палата, во која има осум бањи, има внатрежен базен, има стотици квадратни метри. 

Во оваа куќа, во минатото живееле и други големи ѕвезди на Јувентус. Во минатото таа била дом на Зинедин Зидан и на Фабио Канаваро, а сега Роналдо ќе ужива во неа. 

Најново во Другата страна на спортот