НЕКОИ ХРВАТСКИ НАВИВАЧИ БУКВАЛНО ПОБУДАЛЕА

Од среќа за победата, го фрли троседот преку прозор (Видео)

Цела Хрватска е во транс по синоќешниот пласман на фудбалската репрезентација во полуфиналето на Светското првенство во Русија. илјадници навивачи излегоа низ сите градови и славеа долго во ноќта. 

објавено: 8 јули 2018 - 11:28

Цела Хрватска е во транс по синоќешниот пласман на фудбалската репрезентација во полуфиналето на Светското првенство во Русија. илјадници навивачи излегоа низ сите градови и славеа долго во ноќта.

Еден навивач незнаејќи што да направи од среќа, го зема троседот од собата и го фрли преку прозорецот.

Погледнете го урнебесното видео ТУКА.

Најново во Другата страна на спортот