ТРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА

НОВА ВИДЕО-СНИМКА: Вида одново запеа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Хрватска на големо го славеа пласманот во финалето на Светското првенство. 

објавено: 12 јули 2018 - 07:30

Како по традиција по секоја победа на социјалните мрежи следува видео-снимка од Домагој Вида. Хрватскиот репрезентативец кој ги продиби Украинците со порача „Славје Украина", а стана непријател број еден на Русите, овој пат во дуел со Даниел Шубашиќ триуфмот го прославија со песна.

Како изгледаше сето тоа може да видите на линкот...

https://www.24sata.hr/sport/svlacionica-gori-subasic-i-vida-su-zapjevali-nije-u-soldima-sve-581846

Најново во Другата страна на спортот