СПЕКТАКУЛАРЕН ДОЧЕК ЗА СВЕТСКИОТ ПРВАК

НЕВЕРОЈАТНА ФОТОГРАФИЈА: Милион фанови низ улиците на Париз (ВИДЕО)

Париз и Загреб денеска се во центарот на вниманието. Светскиот првак го пречекаа милион фанови, неверојатни фотографии доаѓаат од оваа земја, втората светска титула во Франција се слави на големо.

објавено: 16 јули 2018 - 19:59

Најново во Другата страна на спортот