СИТЕ ВО ЧУДО НА МЕЧОТ КАДЕ ШТО СРБИНОТ ОСТВАРИ ПОБЕДА

НЕПОКАНЕТ ГОСТИН: Ѓоковиќ ја насмеа публиката во Синсинати! (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ ја оправда фаворитската улога против Стив Џонсон, но и покрај тоа не беше задоволен од своите перформанси.

објавено: 14 август 2018 - 18:45

Освен што траеше два часа и три минути, мечот помеѓу српскиот и американскиот тенисер на кратко беше прекинат.

Во текот на еден поен, неповикан гостин влета на теренот и долета штурец директно кај Ѓоковиќ кој со еден потег ја насмеа публиката на трибините.

Најново во Другата страна на спортот