МОТИВАЦИЈА ЗА ЈУЖНОАМЕРИКАНЦИТЕ

Нема подобра најава за Колумбија - Јапонија (Видео)

Не за џабе велат дека девојките од Јужна Америка се најубави. Спортската новинарка Чимена Кордоба го потврди тоа

објавено: 19 јуни 2018 - 11:55

Колумбија и Јапонија од 14 часот во меѓусебна пресметка ќе се борат за првите бодови на Светското првенство во Русија. Јужноамериканците ќе ја имаат улогата на фаворити, но тоа треба да го потврдат на терен.

Дополнителен мотив за Колумбиците дојде и од спортската новинарка Чимена Кордоба. Таа моментно е во Мајами, но реши да им посака среќа на Радамел Фалкао и останатите колумбиски репрезентативци.

„Од сега навивам за мојата репрезентација! Колумбијо, до победа“, напиша Кордоба на својот твитер профил, додека ужива покрај базенот.

Најново во Другата страна на спортот