ПО ПЕТ ГОДИНИ ЉУБОВ

Нејмар раскина со Бруна, која е следна на редот? (ФОТО+ВИДЕО)

Најскапиот фудбалер на светот ја остави бразилската убавица...

објавено: 21 октомври 2018 - 12:30

Нејмар и Бруна Маркезиње пвеќе не се заедно!
Бразилската актерка потврди дека нејзината врска со познатиот фидбалер е завршена!

Навистина,а таа „конекција" беше доста бурна и дека од 2013 година, кога почна, имаше многу успони и падови, но секако веста за нејзинито крја делува во најмала рака шокантно.
Бруна призна дека Нејмар ја оставил.

„Тоа беше негова одлука. Меѓу нас и понатаму го има она почитување, и љубов. Ова е последне пат да зборувам за својта интима и се надевам дека ќе ме разберете" – изјави оваа бразилска убавица. 

 

 
 
 
View this post on Instagram

“Eu, tu e esse furacão que a gente resolveu chamar de amor.” Feliz dia dos namorados  @neymarjr

A post shared by Bruna Marquezine ♡ (@brumarquezine) onJun 12, 2018 at 4:42am PDT

Најново во Другата страна на спортот