БУДНО ЈА СЛЕДЕШЕ ПРОСЛАВАТА ВО ЗАГРЕБ

НЕ ИЗДРЖА: Карлеуша со жестока порака до Хрватите

Јелена Карлеуша уште еднаш е во центарот на вниманието. Српската пејачка откако претходно испрати молба до фудбалерите на Хрватска, сега жестоко ги критикуваше. 

објавено: 17 јули 2018 - 11:00

Контроверзниот пејач, Марко Перковиќ Томпсон е причината поради која Јелена Карлеуша се огласи на социјалните мрежи и жестоко го осуди тој потег и порача дека сите оние кои сакаат да изведуваат таков тип на музика местото им е во затвор.

„За жал фудбалерите на Хрватска со ставија шовинизот пред спортот и лично го повикаа на прославата пејачот кој пее за колењето во Србија. Прво, како во оваа модерна доба постои некој кој пее за колење, а не е во затвор или во лудница?...

 

 

Најново во Другата страна на спортот