А БЕШЕ МУНДИЈАЛСКА ЅВЕЗДА НА ПАРАГВАЈ

НЕ Е НИТУ БЛЕДА СЕНКА: Како сега изгледа Лариса Рикелме? (ФОТО)

За многумина прва асоцијација на Мундијалот во Јужна Африка одржан во 2010 година им е прославената навивачка на Парагвај, Лариса Рикелме.

објавено: 15 ноември 2018 - 11:30

За многумина прва асоцијација на Мундијалот во Јужна Африка одржан во 2010 година им е прославената навивачка на Парагвај, Лариса Рикелме.

Оваа згодна девојка го освои целиот свет со своите бујни гради, кои тогаш и служеа како „држач за мобилниот телефон"...

На голема жалост на љубителите на фудбалот, нејзината навивачка кариера брзо беше прекината.

Таа се омажи, роди деца и потполно му се посвети на семејството.

Се проба во улога на актерка, модел, пишува блогови, а себеси се претставува како инфлуенсерка.

Многумина останаа разочарани од погледот на нејзината сегашност.

Најново во Другата страна на спортот