ПРВИОТ ЧОВЕК НА МКФ ДЕНЕСКА НАПОЛНИ 50 ГОДИНИ

Наумоски во МКФ го чекаше мало изненадување за јубилејниот роденден (ФОТО)

Претседателот на МКФ, Петар Наумоски денеска наполни 50 години. На поранешниот македонски репрезентативец денот му започна одлично, вработените во „куќата на кошарката“ му приредија мало изненадување по повод јубилејниот роденден.

објавено: 29 август 2018 - 18:00

Најново во Другата страна на спортот