КАПИТЕНОТ ПО ТРЕТПАТ СТАНА ТАТКО

Надица со најубавиот роденденски подарок за Пандев - се роди Софија

Семејството Пандеви денеска доби нов член. Капитенот на македонската репрезентација, по третпат стана татко, неговата сопруга Надица му го подари најубавиот роденденски подарок - ќеркичката Софија. 

објавено: 24 јули 2018 - 12:10

Семејството Пандеви денеска доби нов член. Капитенот на македонската репрезентација, по третпат стана татко, неговата сопруга Надица му го подари најубавиот роденденски подарок - ќеркичката Софија. 

Пандев за три дена ќе наполни 35 години, па овој роденден дефинитивно ќе биде еден од најубавите...

Клубот на Пандев, Џенова на својата официјална „Фејсбук“ страница ја објави оваа среќна вест..

 

Најново во Другата страна на спортот