ТАА Е ТРИ ГОДИНИ ПОВОЗРАСНА ОД ФРАНЦУЗИНОТ

Мбапе и „фрли око“ на поранешна Мис, Лорена Халити! (Фото)

Репрезентативецот на „триколорите" ова лето ја освои светската титула, еден од најдобрите млади фудбалери на денешницата.

објавено: 9 август 2018 - 15:40

За Килијан Мбапе не се слуша многу околу приватниот живот, но има медиуми кои му го следат секој негов потег.

Така, успеаја да забележат низ социјалните медиуми, како фан почнал да ја следи Лорена Халити која во 2013. година беше прогласена за Мис на американската држава Ајдахо.

Атрактивната Лорена е родена и израсната во Соединетите Американски Држави, но со потекло од балканските простори, поточно од Косово.

Најново во Другата страна на спортот