легендарниот аргентинец бил многу романтичен

Марадона пак ќе се жени! Ова е неговата избраничка (Фото)

На 28-от роденден на својата девојка, Диего решил да го извади вереничкиот прстен и пред 45 присутни гости да ја побара раката на својата избраничка

објавено: 26 јули 2018 - 09:00

Диего Армандо Марадона реши повторно да се жени. Легендарниот 57-годишен аргентински фудбалер ја поара за жена неговата долгогодишна девојка Рокио Олива и тоа на прославата на нејзиниот 28 роденден. 

Марадона и Олива се заедно уште од 2012 година, а со дијамантски прстен реши преди 45 гости да ја побара раката на својата избраничка. Мајката на идната невеста, како и ќерката на Марадона, Јана, заплакале од среќа.

За Диего Армандо ова ќе биде втор брак. Со првата сопруга Клаудија беше во брак 17 години. Неговата нова невеста Олива, порано била фудбалерка. 

Најново во Другата страна на спортот