НЕВЕРОЈАТНИОТ АРГЕНТИНЕЦ НЕ СЕДИ МИРЕН

Марадона одлепи потполно, правеше стриптиз качен на автомобил (ВИДЕО)

„Мртов-пијан“, популарниот „Ел Пибе“ направи уште еден циркус...

објавено: 2 септември 2018 - 17:20

Според многумина најдобриот фудбалер на светото на сите времиња, Диего армандо Марадона, повторно с енајде во центарот на вниманието на светската фудбалска јавност. И одново поради недолишното однесѕвање во јавноста.

На социјалните мрежи деновиве се појави видео на кое Марадона во видно алкохолизирана состојба се качува на кровот на еден автомобил. Меѓутоа не застана на тоа.

Кога виде дека е сниман од повеќе фоторепортери, почна со своевиден „стриптиз“, да соблекува дел од својата облека...

Најново во Другата страна на спортот