ИАКО Е МАЛА, ТАА ВЕЌЕ Е НА ТРИБИНИТЕ

Љубов голема: Софиа во прегратките на Талески во „САП Арена“ (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец, Филип Талески и Рајн Некар со триумф во Бундес-лигата се рехабилитираа по поразот од Вардар во ЛШ. Талески кој неодамна стана татко, овој пат имаше поддршка од трибините од својата сопруга Ена и ќеркичката Софиа. По завршување на мечот тој победата ја прослави токму со својата најголема љубов. 

објавено: 11 февруари 2019 - 11:00

Најново во Другата страна на спортот