ЛОРЕН СЕСЕЛМАН ИГРА ВО ДЕЛОТ НА ОДБРАНАТА

Ливерпул или Барса: За кого навива најжешката фудбалерка? (ФОТО)

Се смета за една од најатрактивните фудбалери во светот, Канаѓанката Лорен Сеселман сигурно знае како да привлече внимание.

објавено: 2 септември 2018 - 18:40

Родена во САД, канадската интернационалка игра во делот на одбраната, а надвор од фудбалот е телевизиски презентер.

35-годишната Сеселман често објавува фотографии на социјалните мрежи за радост кај нејзините обожаватели, а меѓу љубопитните слики се и оние со екипите на Ливерпул и Барселона.

Но, кој е нејзиниот фаворит?

Најново во Другата страна на спортот