Интересна прогноза за финалето на мундијалот

Лемурите во скопската зоолошка типуваа на Хрватска (Видео)

И во скопската зоолошка градина владее фудбалско расположение

објавено: 13 јули 2018 - 12:57

Во прогнозите за тоа кој ќе биде нов светски првак во фудбал, се приклучија и лемурите во скопската зоолошка градина.

Женката лемур типуваше дека Хрватска ќе биде репрезентацијaта која ќе се искачи на светскиот трон . Во неделното финале “коцкестите” ќе играат против Франција.  

Најново во Другата страна на спортот