НАЈСКАПОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА БАРСЕЛОНА

Лавина критики: Дембеле во дресот на лутиот ривал! (Фото)

Дури 120 милиони евра изнесуваше трансферот на младиот француски репрезентативец во Барселона, моментно Усман Дембеле е на одмор.

објавено: 3 август 2018 - 13:30

Неодамна ова лето 21-годишниот играч со селекцијата на Франција успеа да ја освои светската титула, потсетување во финалето со 4:2 беше совладана Хрватска.

По се изгледа „коцкестите" му останале во добро сеќавање и по впечатливите коцки на националниот дрес. Така, на својот Инстаграм профил објави слики со хрватски дрес како одмара во друштво со своите пријатели и пријателки.

Не се знае кое име е на грбот, но интересна ќе биде реакцијата на неговиот клупски колега од редовите на Барса, Иван Ракитиќ.

Најново во Другата страна на спортот