додека се на турнеја во америка

Клоп се појави во паб со навивачи на Ливерпул и настана „хаос“ (Видео)

Неочекувано тренерот на „црвените“ им се придружи на навивачите и сите заедно започнаа да пејат

објавено: 28 јули 2018 - 22:30

Ливерпул е во САД на традиционалната предсезонска турнеја. Навивачите на славниот англиски клуб беа собрани во еден локален паб во Мичиген, кога неочекувано на вратата се појави Лирген Клоп.

Тренерот на Ливерпул реши да ги поздрави фановите, а потоа заедно со нив запеа, а атмосферата дополнително се вжешти.

Најново во Другата страна на спортот