ФУСТАНЧЕТО НА АМЕРИКАНКАТА НА ТАПЕТ

Какви се овие креации Серена? (ФОТО)

Серена Вилијамс се пласира во четвртфиналето на УС Опен ја совлада Каја Канепи со 2-1. Главна тема не беше победата, туку фустанчето на Американката, кое повеќе им прилега на балерините, отколку на тенисерките. 

објавено: 3 септември 2018 - 14:10

Најново во Другата страна на спортот