ОВОЈ ОБЛОЖУВАЧ ЗАГУБИЛ ОГРОМНИ ПАРИ

КАКОВ МАЛЕР: На квота 1.02 уплатил 35.000 долари! (ФОТО)

Еден човек од Австралија вложил 35.000 илјади долари на победа на Роџер Федерер против Џон Милман на Грен слем турнирот „УС Опен"...

објавено: 4 септември 2018 - 12:30

Но, овој обложувач на крајот доби лоши вести, односно Швајцарецот изненадувачки беше елиминиран, и на крајот загуби добивка од 35.700 долари, мислејќи дека дека Федерер сигурно ќе се пласира понатаму и биде закажана нова класика против Новак Ѓоковиќ.

Милман ја оствари една од своите најголеми победи во кариерата, швајцарскиот тенисер постепено влегуваше во грешка, па и обложувачот остана без пари.

Најново во Другата страна на спортот