ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ

КАКО МАУРО ИКАРДИ: Новиот имиџ на Несторовски! (Фото)

Македонскиот репрезентативен напаѓач одлучи да направи промена, барем кога станува збор за неговиот имиџ.

објавено: 1 август 2018 - 11:37

Вчера Палермо беше претставен пред својата публика во пресрет на новата сезона, во текот на тренинг сесијата отворена на „Ренцо Барбера".

Меѓу играчите беше и нашиот интернационалец Илија Несторовски кој се појави на теренот со нов изглед.

Всушност ја смени бојата на косата, бланширана, многу слична на онаа со која се претстави пред неколку месеци капитенот на Интер, Мауро Икарди.

Најново во Другата страна на спортот