ПРЕД ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ НА СП

Како Балканците навиваат за Хрватска? (Видео)

В недела на стадионот „Лужњики" - Москва со почеток од 17:00 часот на Мундијалот во Русија ќе се игра големото финале.

објавено: 13 јули 2018 - 21:50

Хрватска за прв пат во својата историја против Франција ќе се бори за првата светска титула, а без сомнение најмногу од целиот Балкан, можеби и пошироко посакуваат „коцкестите" да се искачат на тронот.

Во продолжение еден комичен видео запис кој што моментно е популарен на „Јутјуб" и еден човек покажува на свој начин навиваат Балканците за репрезентацијата на Хрватска на СП, поточно екс-ју земјите, меѓу кои и Македонија.

ВНИМАНИЕ: Видео записот содржи вознемирувачка содржина и не се препорачува на чувствителни лица.

Најново во Другата страна на спортот