УБАВИЦА НА ПАТЕКАТА

ИМА САМО 19 ГОДИНИ: И ја носи титулата за најубавата атлетичарка на шампионатот во Берлин (ФОТО+ВИДЕО)

Германката зрачи со својот сексипил од утро до мрак, велат новинарите кои се дел од Европскиот шампионат во атлетика...

објавено: 7 август 2018 - 19:07

А атлетските фанови присутни во Берлин со нетрпение очекуваат „на дело" да ја бидат неверојатната Алисија Шмит.

Убавицата од Берлин овие денови учествува на Европското првенство кое се одржува токму во нејзиниот роден град.

Вниманието на јавноста за оваа 19.годишна Германка воопшто не чуди затоа што од страна на новинарите и навивачите присутни на шампионатот е прогласен за најсексипилна атлетичарка.

А својата слава ја стекна (ла) со своите фотографии поставени на Инстаграм.

Но Алисија не е само една убава девојка.

Минатата година го освои сребрениот медал во штафетата на 400. метри на ЕП за атлетичари до 20 години и многумина предвидуваат сјајна сениорска кариера во овој спорт. 

 

 

 

Најново во Другата страна на спортот