ПОВТОРНО ГО ПРИВЛЕЧЕ ВНИМАНИЕТО

Ибрахимовиќ сака да се пресмета со Леброн

Легендарниот шведски напаѓач одново е во центарот на вниманието.

 

објавено: 27 јули 2018 - 09:00

Златан Ибрахимовиќ не престанува да воодушевува во дресот на ЛА Галакци, во последните шест натпревари постигна девет голови.

Совен што блеска на теренот, тој е одличен и надвор од него. Ибра за „ESPN“ го искоментира и доаѓањето на Леброн Џејмс во Лејкерс.

"Секако дека ќе гледам НБА меч. Не знам дали тој е заинтересиран за фудбалот, иако со цела почит кон кошарката, е подобар спорт. Мислам дека е неверојатен спортист, она што го прави и начинот на кој што работи...И јас сум како него, како мала нинџа. Одличен сум во секој спорт со топка. Би можел да играм кошарка со Леброн“, изјави Ибрахимовиќ.

 

Најново во Другата страна на спортот