БАЛКАНСКА РАБОТА

Хрватите во Задар фрлаа шишиња по Французите (ВИДЕО)

Во Задар, родниот град на најдобриот хрватски фудбалер, Лука Модриќ со посебна еуфорија се следеше финалето на СП.

објавено: 15 јули 2018 - 19:07

Водството на Франција од 2-1 тешко им падна на Задрани, додека се радуваа фановите на „галските петли" кон нив летнаа неколку шишиња и лименки...

Видеото може да го видите на овој ЛИНК. 

Најново во Другата страна на спортот