ПОВЕЌЕ НЕМААТ СИЛИ

Хрватите почнаа да паѓаат, нема вода, нема воздух

Хрватските фудбалери и натаму патуваат кон плоштадот во центарот на Загреб, каде огромен број на граѓани повеќе од четири часа ги чекаат своите херои. 

објавено: 16 јули 2018 - 19:46

Според хрватските медиуми дел од фановите повеќе немаат сила, па брзата помош работи цело време, до овој момент имало околи 500 повици. Во центарот на градот снемало и вода, од сите страни пристигнуваат цистерни со вода...топлото време дополнително ја отежнува ситуацијата, но и влијае на трпението на Хрватите иако нивната репрезентација пиша историја на Светското првенство во Русија освојувајќи го второто место.

 

Најново во Другата страна на спортот