ИМ БЕШЕ МАЛКУ ПОЛЕСНО СИНОЌА ВО БЕЛГРАД СО ВАКВА ПОДРШКА?

ГОРИ „ВЕЗУВ": Жешката Марика - макси подршка за наполитанците

Марика Фруско е веројатно најпознатата навивачка на Наполи. Па сега е добро време да ја запознат и противниците на тимот од „под Везув".

објавено: 19 септември 2018 - 09:40

Марика Фруско е веројатно најпознатата навивачка на Наполи. Па сега е добро време да ја запознат и противниците на тимот од „под Везув".

Во прв ред „делиите", навивачите на Црвена ѕвезда со кои синоќа наполитанците војуваат во првото коло од групната фаза на Лигата на Шампионите.

Заносната италијанска водителка и навивачка на клубот од Неапол пред секој важен меч на омилениот клуб ги мотивира играчите на Карло Анчелоти.

Со разголени фотки поставени на социјалните мрежи.
..

Најново во Другата страна на спортот