НЕВЕРОЈАТНА СИТУАЦИЈА

Фудбалер на Нант ја нападна сопругата со чекан, па заврши во затвор

Напаѓачот на француски Нант, Калифа Кулибали поради напад на својата сопруга мина една ноќ во затвор. 

објавено: 29 август 2018 - 15:30

Калифа Кулибали од непознати причини ја нападнал својата сопруга со чекан, а случајот го пријавиле соседите, едванш откако слушнале голема врева во нивниот дом.

Полицијата брзо реагирала, па фудбалерот на Нант веднаш завршил во затвор, од каде брзо го извадил првиот човек на францускиот тим, Фенк Кит.

Иако животот на сопругата на Кулибали бил сериозно загрозен, сепак таа нема да поднесе тужба, но тој нема да се извлече, бидејчи локалниот обвинител ќе покрене обвинение и ќе мора да се појави на суд.

Она што е доста интересно што овој фудбалер во петокот излезе од затвор, а во саботата одигра првенствен натпревар против Каен.

 

Најново во Другата страна на спортот