СИ ПОСАКА, И ЖЕЛБАТА СЕ ОСТВАРИ

Деветгодишно девојче го повика Џони Расел, и за роденден си доби дрес и бакнеж (ВИДЕО)

Шкотскиот фудбалер Џони Расел, кој игра за Спортинг Канзас Сити во МЛС, беше главната приказна во САД во изминатиот викенд, откако и го разубави роденденот на едно деветгодишно девојче.

објавено: 21 август 2018 - 10:30

Шкотскиот фудбалер Џони Расел, кој игра за Спортинг Канзас Сити во МЛС, беше главната приказна во САД во изминатиот викенд, откако и го разубави роденденот на едно деветгодишно девојче.
Слатката навивачка на тимот од Канзас Сити, за сите 90 минути од овој меч држеше еден мал транспарент со натпис: „Џони Расел, го славам деветтиот роденден".
А Расел, кој во 89 минута од играта го постигна последниот гол на овој меч (победа од 3:0 против Портланд), после истекот на последната, ја прескокна оградата, влезе на трибините, и дојде до девојчето. Ја прегрна, а потоа го соблече дресот, го подаде до пресреќното девојче, и ја бакна како честитка за роденденот.
„Малечката" од среќа дури и се расплака, цврсто ја стисна маицата на Расел кон себе, како спомен кој дефинитивно никогаш нема да го заборави во својот живот. 

Најново во Другата страна на спортот