ГОЛМАНОТ ДОЈДЕ ВО ИТАЛИЈА НА ЕДНОГОДИШНА ПОЗАЈМИЦА

Давид Оспина во Наполи, но кому му е гајле за тоа...! (ФОТО)

Наполи го доведе голманот од Англија, но Италијанците пишуваат повеќе за неговата секси жена...

објавено: 17 август 2018 - 17:00

Претпоследниот ден од преодниот рок во Серија А го одбележа трансферот на Давид Оспина од Арсенал во Наполи!

Поточно, станува збор за едногодишна позајмица со опција за откуп на неговиот договор на крајот од сезоната.

И додека поголемиот број на англиски медиуми пишуваат за заминувањето на колумбискиот чувар на мрежата, Италијанците повеќе ја „скаутираа" неговата сопруга Џесика Стерлинг.

Најново во Другата страна на спортот