ИНТЕРЕСНА СИТУАЦИЈА ВО БРАЗИЛ

Дали да се смееш, дали да плачеш (видео)

Амбулантното возило не сакаше да запали, па фудбалерите го туркаа. А тоа превезуваше повреден играч

објавено: 16 септември 2018 - 11:56

Васкода Гама и Фламенго одиграа 1:1 во меч од 25. коло во бразилската Серија А. Меѓутоа мечот го одбележа една ситуација во која група на фудбалери го туркаа амбулантното возило кое не сакаше да запали. Поради повреда фудбалерот на Васко Бруно Силва го качија во комбето, а тоа не сакаше да запали. Па фудбалерите го туркаа, тоа некако запали и почна да вози, а па тргна славење од трибините.

Најново во Другата страна на спортот