ГО ШТЕДЕШЕ РЕКЕТОТ...

Циципас збесна, па почна да се удира по главата (ВИДЕО)

Третиот тенисер на светот, Александер Зверев се пласираше во финалто на АТП турнирот во Вашингтон благодарение на победата над 19. годишниот Стафанос Циципас (6:2 и 6:4),.

објавено: 5 август 2018 - 17:30

Третиот тенисер на светот, Александер Зверев се пласираше во финалто на АТП турнирот во Вашингтон благодарение на победата над 19. годишниот Стафанос Циципас (6:2 и 6:4),.

А овој меч ќе се памети и по некои некарактеристични „изливи на бес" на таалентираниот грчки тенисер.

После еден загубен гем во првито сет, Циципас ги изненади сите присутни. Наместо уништување на рекетот, што сега е нешто вообичаено на АТП турнирите, особено како реакција на лоша игра, Гркот почна да се удриа по главата, што предизвика и смеа во гледалиштето... 

Најново во Другата страна на спортот