| контакт | маркетинг
ТОП ВЕСТИ
СИТЕ ВЕСТИ
16.10.2017
Уште еден член на фамилијата „најнесреќните фанови на планетата“
16.10.2017
Менаџерот на Ливерпул со интересен коментар по ремито против Манчестер
15.10.2017
Икарди со хет-трик ги победи „росонерите“ (3:2) и воедно е првиот играч кој постигнал хет-трик во првенственото „дерби дела Мадонина“ по Диего Милито во мај 2012 година
15.10.2017
Претходно Бериша, сега Стракоша му одбрани пенал на Дибала. Јувентус повторно испушти бодови во Серија А
14.10.2017
Најуспешниот турски клуб се потпре на странците на мечот против Коња
14.10.2017
„Ќе ја прославам победата со чаша вино“, изјави тренерот на Палас, Рој Хоџсон чиј тим, конечно, даде гол во Премиер лигата
14.10.2017
„Кралот“ Јаховиќ донесе нова победа, е коментарот на навивачите на „црвено-жолтите“
14.10.2017
Некогашниот бразилски репрезентативец повторно ќе се проба како фудбалер
13.10.2017
Не донесе пласман на СП и си поднесе оставка
13.10.2017
„Ете, какви се пријателите. Морав да се променам и станав тоа што сум сега“, вели Насри.
13.10.2017
Поради здравствени причини некогашниот капитен на Албанија не може да продолжи со фудбал
13.10.2017
Екс селекторот на „Ла Роха“ говори за однесувањето на играчите и распадот на националниот тим
13.10.2017
Екс селекторот на „Ла Роха“ говори за однесувањето на играчите и распадот на националниот тим
13.10.2017
Филипе Луис е разочаран од тоа како младите го сваќаат фудбалот
12.10.2017
Искусниот стратег ја напушти „Тартан армијата“ по неуспешните квалификации
12.10.2017

Бизнарна случка во холандскиот Куп
12.10.2017
Да не се затрчеа по службени бодови против Боливија, Чилеанците сега ќе беа во баражот за СП. Но кој да знае дека овие квалифиакции ќе бидат толку луди
12.10.2017
Поранешниот прв човек на Фудбалската федерација вели дека тоа не е случајност туку се работи за измама
11.10.2017
Обвинувања, критики, плукања се само мал дел од сликата која владее во Чиле по испаѓањето од трката за Светското првенство
10.10.2017

Не бидува Мундијал без европскиот првак
10.10.2017
Кинезите имаат план да завладеат и со фудбалот
10.10.2017
Шпанскиот фудбалер можел да настрада во финишот на квалификацискиот меч во Израел
09.10.2017
Лани дебитираа на Европско првенство, а идната година првпат ќе играат на Светското првенство. Уште една потврда дека исландскиот фудбал е во подем
09.10.2017
Светската фудбалска куќа ги објави тројцата финалисти за наградата „Пушкаш“ за најдобар гол во светот за 2017 година
09.10.2017
Интересно објаснување на селекторот на Шкотите Гордон Страхан
08.10.2017
„Панцерите“ го подобрија и ефектот на Шпанија
08.10.2017
„Тартан армијата“ беше блиску до баражот, но ремито со Словенија ги остави без второто место
08.10.2017
Малкумина играчи имале подобра година од Алваро Одриозола
07.10.2017
БиХ ги „изгоре“ и последните надежи за второто место, Белгијците победија на лош терен
07.10.2017
Ремито на Хрватска против Финска доведе до превирања во Фудбалската федерација, а резултатот беше смена на селекторот Анте Чачиќ. На негово место е назначен Златко Далиќ
06.10.2017
Домашните се исплашија од гостинските навивачи
06.10.2017
* Искусниот тренер прифати по четвртипат да седне на клупата на баварскиот гигант
06.10.2017
Искусниот бек ќе игра за локалниот прволигаш Хамрун Спартанс
06.10.2017
„Не можам повеќе. Во недела против Шкотска последен пат седам на клупата на Словенија. Потоа заминувам“, вели словенечкиот стручњак.
06.10.2017
* „Гаучосите“ повторно не успеаја. Не го победија Перу и на коло пред крајот се надвор од местата за пласман на Мундијалот.
05.10.2017
Репрезентацијата на Германија ќе ја брани светската круна во Русија
05.10.2017
Со трите гола против Ерменија, голгетерот сега има најмногу голови во репрезентацијата на Полска
05.10.2017
Фудбалерот на Вардар погоди во 39. минута во квалификацискиот меч со Полска
05.10.2017
Фудбалерот на Вардар погоди во 39. минута во квалификацискиот меч со Полска
05.10.2017
Германскиот тренер ќе ja прекине пензијата за да го замени Анчелоти на клупата
04.10.2017
Ирецот не признава фудбалери-страшливци
04.10.2017
Мајтап си тераат Русите со каталонскиот гигант
04.10.2017
Планот е „Олд Трафорд“ да претрпи реконструкција
03.10.2017
Спречена трагедија: ПСЖ бил цел на терористи
03.10.2017
За решавачките квалификациски мечеви „Гаучосите“ се потпреа на фудбалерот кој две години паузира од репрезентацијата
02.10.2017
Играчите и тренерот кои изедоа ќотек од лутите фанови бараат раскин на договорите
02.10.2017
Репрезентативецот на БС Коска паднал на лекарски прегледи на Кипар
02.10.2017
„Граѓаните“ во oвој месец имаа максимален ефект, а Хари Кејн даде дури 13 гола
01.10.2017
Поради ризикот од казни Барселона попушти. Фудбалската федерација нареди мечот да се игра зад затворени врати
01.10.2017
Барселона го одложи денешниот меч со Лас Палмас поради референдумот во Каталонија, но еднострано. Федерацијата го одбија нивното барање.
01.10.2017
Првпат по девет години еден меч во Шпанија завршува со 4:4
01.10.2017
* Зидан остана без уште еден фудбалер. Младиот бек на подолго отсуство.
01.10.2017

Славење на погодок доведе до рушење на трибината што резултираше со многу повредени навивачи
30.09.2017

* Италија го објави списокот на фудбалери за дуелот со Македонија и Албанија во квалификациите за СП 2018
30.09.2017
* Во досегашниот тек од европските купови седумте германски клуба собраа 2.428 поени, што е послабо и од скорот што го постигнаа македонските клубови
30.09.2017
Екс тренерот на Борусија Дортмунд седнува на жешкото столче
30.09.2017
* Клубот го стави во вториот тим, а тој ќе го носи на суд
29.09.2017
Неговото име прави конфузија меѓу соиграчите, а некои се вознемирени
29.09.2017
Асот на Јувентус, Џорџо Кјелини стана последниот фудбалер кој вети дека ќе даде 1 процент од својата плата во добротворни цели како дел од иницијативата на Хуан Мата со име „Заедничка цел“
28.09.2017

* „Црно-белите“ паднаа дома пред Динамо Киев, Риека за малку до сензација на „Сан Сиро“
28.09.2017
* Рускиот напаѓач даде два гола во триумфот над Сосиедад во дербито на групата Л
28.09.2017
Заврши ерата на Италијанецот во Баерн
27.09.2017
* Баерн изгуби од ПСЖ со 3:0, а имаше 18:1 во корнери
27.09.2017
Рома со три бода си замина од Азербејџан
27.09.2017
На Германецот му беше тешко да игра во пеколна атмосфера на стадионот на Бешикташ
26.09.2017
Конечно, попушти жолтиот ѕид
26.09.2017
Напаѓачот на Перуџа, Хан Кван-Сон доби забрана да се појавува на италијанската телевизија од страна на властите во Северна Кореја, тврдат италијанските медиуми
26.09.2017
Тимот на Евертон од неодамна има „силен“ спонзор во финската компанија за видео-игри, Ровио, најпозната по играта „Енгри Брдс“
26.09.2017
Поразот на гостувањето кај Сампдорија тешко го поднесоа раководните луѓе на Милан кои повеќе не му веруваат на тренерот Винченцо Монтела
25.09.2017
Грчкиот првак го шутна тренерот Бесник Хаши и на негово место го донесе Лемонис
25.09.2017
Герет Бери стана привремено капитен на тимот на Вест Бромвич Албион за дуелот со Арсенал, во меч во кој ќе го има рекордниот 633. настап во Премиерлигата
25.09.2017
Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) го казни Јувентус со 300.000 евра, и им додели суспензија на четири официјални лица од тимот поради „шемата“ за давање на билети на „ултрасите“ за да купи мир на трибините
25.09.2017
Шахтјор Доњецк отпатува во Манчестер, на мегдан со Сити, без својот капитен Дарио Срна. Искусниот десен бек беше изоставен од составот поради тоа што бил позитивен на допинг-тест на 18 септември, по мечот со Наполи во Лигата на шампионите
25.09.2017
Го препороди албанскиот национален тим, сега се враќа на клупски план
25.09.2017
Мат Тутл постигна гол да помогне Нотс Каунти да победи над Линкол со 4:1 во саботата во дуел од четвртата англиска лига, по што го имаше најбизарното прославување фатено на камера
25.09.2017
Антирекорд на Кристал Палас
23.09.2017
Фенербахче го победи Бешикташ со 2:1 на домашен терен во меч со многу физички контакти
24.09.2017
Чехот се врати од пензија и потпиша за нисколигашот ФК Скална
23.09.2017
22.09.2017
Тренерот на Реал Мадрид, легендата на францускиот фудбал Зинедин Зидан во сабота ќе се „судри“ со својот син, Енцо, кој игра во тимот на Алавес
22.09.2017
Португалецот Кристијано Роналдо, Аргентинецот Лионел Меси и Бразилецот Нејмар се на листата на тројца фудбалери кои влегуваат во најтесниот избор за најдобар играч според Светската фудбалска федерација (ФИФА)
22.09.2017
Аргентинскиот гигант го изгуби првиот меч со 0:3, а на реваншот победи со 8:0 и се пласира во наредната фаза на Копа Либертадорес
21.09.2017
Голманот Мануел Нојер, поради операција на стапалото, ќе мора да отсуствува од фудбалските терени најмалку до јануари идната година, но Баерн не може да се пофали со замените што ги има
21.09.2017
Ѕвездата на кинескиот Шангај шенхуа Карлос Тевез влезе во војна на зборови со Кинезите откако доби серија на критики за своите настапи во локалната Суперлига
20.09.2017
Англискиот шампион Челзи повторно е на тапет на ФИФА и повторно за нерегуларно привлекување млади фудбалери
20.09.2017
Украинските медиуми тврдат дека капитенот на Шахтјор Дарио Срна паднал на допинг тест по мечот со Наполи во ЛШ
19.09.2017
Германскиот фудбалски клуб Хамбургер е во паника откако долгогодишниот инвеститор Клаус-Михел Кене објави дека запира со финансиското помагање
19.09.2017
Бразилската фудбалска легенда, Ромарио, сака да се кандидира за претседател на Фудбалската федерација на Бразил и да го симне актуелниот претседател Марко Поло дел Неро, поради низата скандали со корупција
19.09.2017
Англискиот фудбалер Џамал Ласкал со симпатична приказна
19.09.2017
Џамал Ласкал има симпатична приказна
18.09.2017
Легендата на англискито фудбал, Алан Ширер вели дека тимот на Ливерпул не направи значителен напредок ниту под Јирген Клоп откако Германецот го замени Брендан Роџерс во 2015 година
18.09.2017
Мартин Шмит е именуван за наследник на Адрис Јонкер
18.09.2017
Поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација Вејн Руни е казнет за возење под дејство на алкохол пред неколку недели
18.09.2017

Понекогаш не е добро да се има многу ѕвезди во тимот, затоа што тоа може да направи проблем, да ја наруши атмосферата и концентрацијата
17.09.2017

Горан Ленац во саботата тренирал со својот пријател на теренот на ФК Бокељ во Котор, а непознато лице му пришло и му пукало со пиштол во главата
16.09.2017
Голманот Рој Кортсмит одбрани два пенали по ред, откако судијата ја поништи неговата прва одбрана
16.09.2017
* Атлетико го игра првиот меч на својот нов дом
16.09.2017
Вејн Руни заслужува да биде пречекан на „Олд Трафорд“ како легенда на неделниот меч Манчестер јунајтед-Евертон, смета тренерот на Јунајтед, Жозе Мурињо
15.09.2017
Европската фудбалска куќа (УЕФА) ќе го казни англискиот премиерлигаш Арсенал поради случувањата пред стадионот „Емирати“, непосредно пред да почне натпреварот против Келн во Лигата на Европа
15.09.2017
Кратко траеше авантурата на германскиот стручњак на селекторската клупа на репрезентацијата на Романија
15.09.2017
Првпат некоја екипа да почне натпревар од УЕФА куповите без домашен играч
15.09.2017
Епа, некој сега нека му пријде
14.09.2017
Ситуацијата не е идеална во редоите на германскиот шампион
13.09.2017
Фантастичен старт на Манчестер сити, Роналдо се врати со два гола, Бешикташ славеше во Порто...
13.09.2017
Македонскиот интернационалец во редовите на Судува, Марјан Алтипармаковски, двапати ја тресеше мрежата на Тракаи во дербито во литванското првенство.
13.09.2017
2 победи на 12 натпревари има Тотенхем на најголемиот стадион во Британија
12.09.2017
Македонскиот репрезентативец ги одигра последните минути за Спортинг во победата над Олимпијакос во Атина. 28 гола на првите осум натпревари од првото коло на Лигата на шампионите
12.09.2017
Екс селекторот на Англија се враќа на клупскиот фудбал
12.09.2017
Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, кога не планира каде ќе го направи следниот нуклеарен тест и така ќе го навлече бесот на САД и на своите соседи, ужива во натпреварите на Манчестер јунајтед
12.09.2017
Шефот на Баерн Минхен Карл-Хајнц Румениге збесна на коментарите на напаѓачот на екипата Роберт Левандовски кој изјави дека на баварскиот клуб му треба поагресивен пристап на трансферниот пазар
12.09.2017
12.09.2017
Дел од парите од трансферот на Дембеле пристигнаа на сметката на француски петтолигаш, но...
11.09.2017
Карабах е еден од двата дебитанта во групите на Лигата на шампионите оваа сезона (другиот е РБ Лајпциг)
11.09.2017
Холандскиот тренер доби отказ од лондонскиот клуб
11.09.2017
Јакоб Келет (37 години) е делегиран за главен судија на дуелот од Лигата на Европа
11.09.2017
Тимот од Санкт Петербург доаѓа во нашиот главен град со преку 200 минути непостигнат гол над противниците
10.09.2017
Голманот Волкан Бабакан доби шише по главата на дербито во Турција
09.08.2017

Хофенхајм втора сезона по ред го победува Баерн на домашен терен
09.09.2017
„Црвените“ демолирани од Манчестер сити во 4.коло од Премиер лигата. Садио Мане исклучен поради брутален старт
09.09.2017
Бибијана Штајнхаус ќе го суди утрешниот меч меѓу Херта и Вердер
08.09.2017
Некогашниот аргентински фудбалер Естебан Камбијасо заврши со активното играње на фудбал
08.09.2017
Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола вели дека не знае дали тимот ќе ги обнови обидите да се донесе Алексис Санчез од Арсенал.
08.09.2017
Турскиот клуб го кани шпаскиот фудбалер, на ред е тој да каже дали сака таму
08.08.2017
Екс колумбискиот репрезентативец, сега фудбалски аналитичар со критики за селекцијата на Аргентина
07.09.2017
Германскиот стручњак Криштоф Даум применувал ригорозни мерки кон своите играчи за време на двегодишната епизода како селектор на Романија
07.09.2017
Наместо до 31 август на полноќ, рокот за пријавување на нови играчи во летен преоден рок во Англија ќе биде во последниот четврток пред почетокот на сезоната во 17 часот по локално време
07.09.2017

Мечот меѓу Јужна Африка и Сенегал во квалификациите за СП 2018 ќе се повтори затоа што судијата Жозеф Лампти влијаел врз конечниот исход на натпреварот
06.09.2017
Новакот во англиската Премиер лига размислува да ја затвори клупската академија
06.09.2017
ФИФА ја одби жалбата на Лестер сити, па англискиот клуб не може да го регистрира Адријан Силва бидејќи закаснил 14 секунди
06.09.2017

„Гаучосите“ не ја победија ни Венецуела, им виси мундијалското место. И Чиле доби шлаканица.
05.09.2017
Осакатената од војна Сирија стигна до бараж за Светското првенство во Русија во 2018 година, откако успеа да извлече 2:2 реми против Иран во Техеран во рамките на 10. коло од завршната фаза од азиските квалификации
04.09.2017
Убедлив триумф на „панцерите“ кои ја запишаа осмата победа во групата но уште не се пласирале на Мундијалот
04.09.2017
Легендарниот Пеле верува дека неговиот бразилски сонародник Нејмар направил вистинска одлука да се приклучи на Пари Сен-Жермен бидејќи бил во „сенка“ на Лионел Меси во Барселона
04.09.2017
Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, уште не го обновил договорот со каталонскиот клуб поради сегашната ситуација со претседателот на клубот
04.09.2017
Џанлуиџи Буфон во мечот против Шпанија го имаше својот 170. настап за италијанската репрезентација за да стане рекордер по бројот на мечеви во националниот дрес, по што ја откри својата инспирација
04.09.2017
Победа над Грција и прво место во групата Х
03.09.2017
0:0 во голови, 2:1 во погодени диреци. Овој меч го судеше македонскиот судија Александар Ставрев
03.09.2017
Поранешната ѕвезда на Арсенал, Французинот Емануел Пети влезе во остар напад на сегашниот тим, велејќи дека сегашните играчи се како „бебиња“
03.09.2017
Минатата година Хрватска со 6:0 го победи Косово во Скадар, а сега со многу мака го доби реваншот
03.09.2017
Додека траат квалификациските натпревари низ светот се играат пријателски натпревари и натпревари од хуманитарен карактер
03.09.2017
Скандалозно однесување на лидерот на екипата
03.09.2017
Холандскиот тренер нема да толерира недисциплина
03.09.2017
Го имаме и петтиот учесник на СП во Русија
02.09.2017
Големото дерби на 7.коло од квалификациите за СП и припадна на Шпанија
02.09.2017
Прв меч - прва победа за новиот селектор Кристијан Панучи
02.03.2017
Хрватскиот тренер бил задоволен од ростерот и не му требале нови играчи
02.09.2017
Откако каталонскиот гигант не успеа во своите редови да го доведе фудбалерот на Ливерпул, Фелипе Кутињо, челниците на Барселона ја открија причината за неуспешните преговори.
01.09.2017
Светскиот првак ја запиша и седмата едноподруго победа
01.09.2017
УЕФА ќе проценува дали Пари Сен-Жермен ги прекшрил правилата за „финансиски фер-плеј“ по огромните суми платени за Нејмар и Мбапе
01.09.2017
Челзи одлучи во последниот ден од преодниот рок да донесе тројца фудбалери. Двајца завршија на „Стемфорд Бриџ“, а третиот не. Даниел Запакоста и Даниел Дринквотер се нови играчи на англискиот шампион, но Рос Баркли откажа да потпише со „сините“ од Лондон
01.09.2017
Славниот фудбалер е уапсен во непосредна близина на својот дом во пијана состојба
01.09.2017
Во последните минути дојдоа двајца нови играчи на „Стемфорд Бриџ“
31.08.2017
Репрезентацијата на Холандија дефинитивно ги загуби шансите за првото место на табелата во квалификациската група А за пласман на Мундијалот откако загуби на гостувањето во Франција со 4:0
31.08.2017

Белгија го победи Гибралтар со 9:0 во рамките на групата Х од квалификациите за СП и остана на чело на табелата со 19 бодови
31.08.2017
Португалскиот интернационалец Кристијано Роналдо со трите погодоци против Фарските Острови стигна до бројката 78 гола на интернационалното ниво и е на второто место на вечната листа на стрелци
31.08.2017
Тинејџерската ѕвезда премина од Монако во редовите на Пари Сен Жермен
31.08.2017
Португалскиот репрезентативец Ренато Санчез можеби го направи најизненадувачкиот трансфер ова лето, откако беше промовиран за нов играч на Свонси
31.08.2017
Јапонија се квалификуваше на Светското првенство во Русија во 2018 година, откако ја совлада Австралија со 2:0 во претпоследниот дуел од групата Б во азиските квалификации во Саитама
31.08.2017
Искусниот португалски репрезентативец ја продолжува кариерата во Лацио
30.08.2017
Ливерпул се договорија за трансфер вреден 40 милиони фунти да го донесат играчот од средниот ред на Арсенал, Алекс Окслејд-Чембрлен откако пропадна предвидениот трансфер во Челзи
30.08.2017
Легендите на Манчестер јунајтед и Барселона ќе оддадат почит кон неодамнешните жртви од терористичките напади во двата града кога ќе се сретнат на „Олд Трафорд“ овој викенд
29.08.2017
Рој Кин повторно влезе во критика на огромните пари кои се „фрлаат“ на играчи ова лето
29.08.2017
Францускиот шампион Монако потпиша договор со црногорскиот напаѓач Стеван Јоветиќ од Интер
29.08.2017
28.08.2017
Усман Дембеле официјално беше претставен на „Камп Ноу“, додека Борусија Дортмунд веднаш потврдија дека нивно ново засилување е Украинецот Андриј Јармоленко
28.08.2017
Фудбалерот на Абердин, 26-годишниот Гери Мекеј-Стивен мораше да биде спасуван од реката Келвин од страна на пожарникарите во неделата наутро, по ноќ луда забава во Глазгов
27.08.2019
26.08.2017
25.08.2017
Еден од најдобрите играчи на Јувентус, Клаудио Маркизио ќе паузира најмалку еден месец
25.08.2017
Селекторот на Албанија ги објави 24 репрезентативци на кои смета за дуелот со Македонија на 5 септември во Струмица
25.08.2017
Барселона го комплетираше трансферот на Усман Дембеле од Борусија Дортмунд со петгодишен договор вреден 105 милиони евра, објави шпанскиот прволигаш
24.08.2017
Кристијано Роналдо ја доби наградата за играч на годината од страна на УЕФА, во изборот на 80 тренери на клубови кои учествуваа во ЛШ и ЛЕ, како и од 55 новинари од членките на УЕФА, меѓу кои и „Македонски спорт“, како единствен претставник од Македонија
24.08.2017
Тотенхем ќе има тешка задача во Лигата на шампионите, откако во ждрепката доби група со шампионите Реал Мадрид, Борусија Дортмунд и кипарскиот АПОЕЛ
24.08.2017
Легендарниот Златан Ибрахимовиќ се врати во составот на Манчестер јунајтед потпишувајќи едногодишен договор
24.08.2017
23.08.2017
Македонија ќе има играч во групната фаза од Лигата на шампиони, откако Спортинг Лисабон на Стефан Ристовски се „прошета“ низ Букурешт и со 5:1 победа над Стеауа (ФЦСБ) надополни за разочарувачките 0:0 на домашен терен
23.08.2017
Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин, заедно со дел од најголемите фудбалски ѕвезди ја промовираше новата иницијатива #EqualGame, новата кампања за промоција на инклузивноста, различноста и достапноста на фудбалот во Европа
23.08.2017
Бугарскиот напаѓач, Димитар Бербатов, кој играше во тимови како Тотенхем и Манчестер јунајтед, потпиша договор со тимот од Индиската суперлига, Керала Бластерс
23.08.2018
Фудбалерот на Евертон, Вејн Руни и капитен на англискиот национален тим, стави крај на репрезентативната кариера
22.08.2017
Барселона преку соопштение потврди дека ќе го тужи својот поранешен играч Нејмар за 8.5 милиони евра околу неговиот трансфер во Пари Сен Жермен поради прекршување на договорот
21.08.2017
Францускиот стопер на Барселона, Лукас Дињ кога слушнал за терористичките напади во каталонската престолнина веднаш излегол на улиците за да им пружи помош на повредените
20.08.2017
Манчестер сити се подготвени да го срушат новопоставениот рекорд на ПСЖ со трансферот на Нејмар од 222 милиони евра, со тоа што би ја платиле клаузулата за прекин на договорот на Лионел Меси од 300 милиони евра
20.08.2017
Феноменот од Монако во текот на оваа недела ќе биде промовиран во Париз. „Светците“ по Нејмар го направија и вториот најголем трансфер ова лето. Сега имаат вишок на ѕвезди па така Дракслер е на пат кон Барселона
18.08.2017
Новиот спортски директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ во обид да помогне баварскиот клуб да промовира подобар и поздрав животен стил, му забрани на тренерот Карло Анчелоти да престане на пуши во објектите на клубот
17.08.2017
Играчот на Баерн Минхен, Матс Хумелс, е првиот фудбалер кој ѝ се приклучи на иницијативата на Хуан Мата од Манчестер јунајтед за донирање 1% од својата плата за добротворни цели
15.08.2017
Европската куќа на фудбалот ги објави десетте играчи кои се на скратената листа за играч на годината, иако многумина сметаат дека таа уште сега е во рацете на Кристијано Роналдо
14.08.2017
Барселона се согласи на трансфер на бразилскиот играч од средниот ред Паулињо од кинескиот клуб Гуангжу Евергранде за 40 милиони евра
14.08.2017
Најдобриот стрелец на Челзи од минатата сезона, Диего Коста, сега е на маргините од екипата
12.08.2017
Синоќа со победата на Арсенал од 4:3 над Лестер стартуваше новата сезона во англиската Премиер лига, за која се очекува да биде возбудлива и неизвесна како никогаш досега
11.08.2017
Нејмар ќе може да го има своето деби за ПСЖ, откако Француската фудбалска федерација доби дозвола по рекордниот трансфер од Барселона
11.08.2017
Новото засилување на Милан, Аргентинецот Лукас Биља е во аут барем еден месец поради повреда на бутниот мускул
11.08.2017
Мароканската фудбалска федерација потврди дека нивната земја ќе биде кандидат за организација на Светското првенство во 2026 година
11.08.2017
Играчот од средниот ред на Ливерпул, Филип Кутињо и официјално побара трансфер од премиерлигашот, неколку часа откако клубот објави соопштение со кое вели дека тој не е продажба
10.08.2017
Ливерпул и дефинитиво ја одби 100 милиони евра вредната понуда на Барселона, за трансфер на Филип Кутињо
10.08.2017
Килијан Мбапе е на чекор до трансфер во Пари Сен Жермен за нова фантастична сума од 180 милиони евра, тврдат италијанските медиуми
09.08.2017
Андер Ерера знае дека Манчестер јунајтед нема да дозволи поразот во Супер купот да го наруши стартот на сезоната, за која очекува да биде многу успешна
09.08.2017
Голема е веројатноста бразилскиот фудбалер Нејмар да не настапи за својот нов клуб Пари Сен Жермен ниту овој викенд
09.08.2017

*Шкендија на листата од 1.000 најдобри клубови во светот долго време беше најдобра, но сега Вардар и го презеде приматот
09.08.2017

Ги чуваат фудбалерите подалеку од канџите на Пари Сен Жермен
08.08.2017
Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан со пофални зборови за својата екипа која вторпат едноподруго го обезбедува трофејот од Суперкупот на Европа.
08.08.2017
Менаџерот на Манчестер јунајтед Жозе Мурињо вели дека ако не бил признаен првиот гол на Реал Мадрид, исходот на мечот би бил поинаков.
08.08.2017
Реал Мадрид го победи Манчестер јунајтед на овогодинешното издание на УЕФА Суперкупот на арената „Филип Втори“ во Скопје
08.08.2017
На 15 минути пред почетокот на натпреварот, на арената „Филип Втори“ има повеќе од 30,000 гледачи. Сите со нетрпение ги чекаат фудбалерите да излезат на теренот и да почне натпреварот
08.08.2017
Кристијано Роналдо не е во стартниот состав на Реал Мадрид за мечот од Суперкупот против Манчестер јунајтед. Португалецот доби потшеда од тренерот Зинедин Зидан, а ако е потребно тој ќе влезе во второто полувреме. На другата страна Жозе Мурињо го стави во првиот тим новото засилување Немања Матиќ. Тој заедно со Погба и Ерера ќе делуваат на средината на теренот. Лукаку е во нападот, а ќе му помагаат Мхитарјан и Лингард.
08.08.2017
Време е за спектакл, време е за фудбалско уживање, време е за Суперкуп, време е за Реал Мадрид и Манчстер Јунајтед. Вечера Скопје е центарот на фудбалскиот свет
08.08.2017
Бора Милутиновиќ, легендарниот тренер, екс селектор на повеќе репрезентации во светот не пропушти да дојде во Скопје и да го проследи спектаклот меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Со него на фотографијата е Младеновски, тренерот на Фамос
08.08.2017
Познати се дресовите со кои ќе настапат тимовите на вечерашниот натпревар
07.08.2017
Барселона очекувано го освои трофејот на традиционалниот пријателски меч „Трофеј Гампер“, а оваа година го победи бразилскиот Шапекоенсе
07.08.2017
Роналдо, Рамос, Зидан и другите мега ѕвезди на Реал Мадрид вечерва тренираа на Арената во Скопје
07.08.2017
Гигантот од Англија предводен од Жозе Мурињо го одработи својот тренинг пред утрешниот дуел со Реал
07.08.2017
Рускиот милијардер и сопственик на Челзи, Роман Абрамович се разведува од сопругата Даша Жукова, потврдија двајцата
07.08.2017
„Кристијано е со нас тој е подготвен, но ќе видиме дали ќе игра“ истакна на пресот тренерот на Реал, Зинедин Зидан
07.08.2017
Ветуваме трофеј за нашите навивачи на овој историски меч за нас – рекоа Рамос и Марсело на прес конференцијата на Реал Мадрид во Скопје
07.08.2017
Двете звезди на Манчестер Јунајтед сметаат дека ова е многу важен меч за нивниот клуб и дека инспирација да се победи Реал Мадрид не недостасува
07.08.2017
Манчестер Јунајтед и Жозе Мурињо ја одржаа официјалната прес конференција пред утрешниот Супер куп во Скопје
07.08.2017
Фановите на Реал Мадрид од Македонија им приредија одличен пречек на „Кралевите“ во Скопје по пристигнувањето пред утрешниот меч од Супер купот на УЕФА против Манчестер јунајтед
07.08.2017
Португалскиот ас е на списокот на играчи на Зидан кој ќе го одиграат мечот од УЕФА Суперкупот
07.08.2017
* Големо засилување за клубот од Ривиерата
06.08.2017
Холанѓанките се новите европски шампионки по триумфот над Данска во финалето одиграно на стадионот во Еншеде
06.08.2017
„Топчиите“ по 15. пат триумфираа во англискиот Суперкуп
06.08.2017
Пенал, поништен гол, пенал...
05.08.2017
Засилувањата на „росонерите“ добија дозвола од УЕФА да бидат регистрирани за Милан за неговите настапи во Лигата на Европа
05.08.2017
Нејмар се откажа од бонусот за лојалност од Барселона по заминувањето во Пари Сен Жермен во рекордниот договор од 222 милиони евра
05.08.2017
Галатасарај го ангажираше играчот од средниот ред на Манчестер сити, Бразилецот Фернандо со тригодишен договор за 5.25 милиони евра
05.08.2017
Во првите шест часа од објавувањето на трансферот на Нејмар клубот заработи преку 1 мил.евра од продажба на дресови
04.08.2017
Валенсија ќе добие квалитетен играч во дефанзивниот ред, се работи за корпулентниот Џејсон Мурињо од Интер
04.08.2017
Левски Софија го потврди поранешниот шеф на Лацио, Делио Роси како нивни нов главен тренер во обид славниот тим да го врати приматот во Бугарија
04.08.2017
Најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот, Нејмар беше официјално претставен како играч на Пари Сен Жермен откако францускиот тим плати 222 милиони евра за откуп на неговиот договор со Барселона
04.08.2017
Неколку интересни дуели во плеј-офот од Лигата на шампионите
03.08.2017
* Хрватите со четири клубови во утрешната ждрепка за плејофот за ЛШ и ЛЕ
03.08.2017
Резултати од 3. квалификациско коло за Лига Европа (реванши)
03.08.2017
Клаузулата е активирана, Барса даде зелено светло за трансфер
03.08.2017
Милан ова лето донесе многу нови фудбалери во своите редови, а најголемото засилување секако е Леонардо Бонучи, довчерашниот фудбалер на Јувентус и актуелен репрезентативец на Италија
03.08.2017
Шпанско засилување за турскиот шампион
02.08.2017
Хрватскиот шампион одигра 0:0 и го елиминира австрискиот. Ристовски и Жута на чекор од Лигата на шампионите
02.08.2017
На „војводата“ Седлоски и на единаесетте „комити“, им остануваат уште 90 минути за впишување во аналите на клупскиот фудбал на Македонија. Ако го минат Копенхаген тогаш во најлош случај ќе играат во Групната фаза од Лигата на Европа
02.08.2017

ПСЖ во отворена војна со сите
02.08.2017
Некои клубови имаат милиони и купуваат играчи, некои нудат продукти за да донесат некој фудбалер
02.08.2017
Американскиот напаѓач дошол на проба во полска Сандецја, тренерот го избркал
02.08.2017

Англискиот напаѓач се соочува со отказ од Персиб поради лоши настапи
01.08.2017
„Виолетовите“ со комплетно реновиран тим во новата сезона
01.08.2017
УЕФА го осакати англискиот тим во пресрет на мечот со Реал во Суперкупот
31.07.2017
Легендарниот репрезентативец на Босна и Херцеговина Хасан Салихамиџиќ седна на директорска фотеља во Баерн
31.07.2017
Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо тврди дека е невин откако сведочеше на суд по обвинувањата за затајување данок од 14.7 милиони евра
31.07.2017
31.07.2017
„Старата дама“ на го победи кандидатот за „скудетото“ во пријателски меч66
31.07.2017
Жозе Мурињо веќе му го понуди бројот 31
31.07.2017

Градот Париз се подготвува за спектакл, а ПСЖ е уверен во реализација на трансферот
31.07.2017
„Старата дама“ на го победи кандидатот за „скудетото“ во пријателски меч66
30.07.2017
Триумф на „Црвените ѓаволи“ на пријателски меч во Норвешка
30.07.2017
Новиот играч на Нанси долго ќе го памти овој момент
30.07.2017
Холандскиот првак чека зелено светло од Фенербахче
30.07.2017
Во Ел Класико во Мајами Барселона го победи вечниот ривал
29.07.2017
Французинот од Интер постигна еден од најубавите автоголови во историјата
29.07.2017
Свесен дека не е достоен да го носи магичниот број
29.07.2017
„Граѓанска“ офанзива
29.07.2017
Вртоглав пад на некогашниот англиски фудбалски талент
28.07.2017
Ќе се реализира најголемиот трансфер во историјата на спортот
28.07.2017
Аргентинецот го изгуби судскиот спор со поранешниот клуб
28.07.2017
Лукас Перез се чувствува предаден од клубот
28.07.2017
Бразилецот почна да прави проблеми, дали ова е чекорот кон ПСЖ?
28.07.2017
Според ветеранот она што се случува на трансферниот пазар е лудило
26.07.2017
Им нудеа богатство на фудбалерите, а сега не можат да им платат
25.07.2017
25.07.2017
Монако ја прифатил понудата на Реал, наскоро ќе имаме мега-трансфер
25.07.2017

Јувентус финишираше уште еден трансфер
22.07.2017
Данскиот првак со голема самодоверба доаѓа во Скопје
22.07.2017

Шпанецот воодушевен од трансферот во Челзи
21.07.2017

Младинската екипа на Академија Пандев во вториот меч во Групата, одигра 2:2 со Ѓер, на ЦЕЕ Купот во Прага. Стрелец на двата гола за нашиот тим беше Велиновски
21.07.2017
Се гледа крајот на преговорите, шампионот на Италија добива одличен играч
19.07.2017
Некогашниот италијански репрезентативец Кристијан Панучи е именуван за нов селектор на репрезентацијата на Албанија. Тој на клупата го наследи сонародникот Џани Де Бјази кој ја предводеше Албанија од 2011 до 2017 година
19.07.2017
Младиот чешки репрезентативец има здравствен проблем
19.07.2017
Англискиот репрезентативен голман Џо Харт е нов играч на Вест Хем
19.07.2017
До каде стигна некогашниот италијански репрезентативец Кристијан Закардо
18.07.2017
18.07.2017
Шпанецот Мичу реши да не се мачи повеќе и ги закачи копачките
18.07.2017
Италијанскиот шампион Јувентус сврте нова страница во фудбалот
17.07.2017
Ексфудбалерот на Милан и Реал Мадрид е изборот на ФС на Албанија
17.07.2017
17.07.2017
16.07.2017
Го имаме и најскапиот турски фудбалер што направил трансфер од тамошната лига во странство
16.07.2017
Конте се смири, почнаа да доаѓаат нови играчи
15.07.2017
15.07.2017
15.07.2017
14.07.2017
Англискиот десен бек ќе ги чини „Граѓаните“ 50 милиони фунти
14.07.2017
„Росонерите“ успеаја да го придобијат италијанскиот репрезентативец
14.07.2017
По осум години браќата Свен и Лар Бендер повторно ќе играат за ист клуб, но сега во Баер Леверкузен
14.07.2017
Долгопосакуваното засилување, Сејдуба Сума, конечно, ќе стане играч на „црно-белите“ откако клубот се договори со Слован Братислава околу висината на отштетата, која е висока за балкански услови
12.07.3017
Алвес место во Манчестер заврши во Париз
12.07.2017
Млад фудбалер од Гана е во центарот на вниманието на Апенините
11.07.2017
Дојде крајот на сагата околу колумбискиот играч
11.07.2017
Еден од најхаризматичните напаѓачи во историјата на италијанската Серија А, Габриел Омар Батистута, истакна дека толку многу се форсирал себеси во фудбалската игра, што дури сега ги чувствува последиците од тоа. Аргентинскиот голгетер вели дека има тешкотии при движењето
11.07.2017
Берлинскиот клуб го донесе Џонатан Клинсман, синот на легендарниот Јирген Клинсман
10.07.2017
10.07.2017
Легендата на англискиот фудбал Алан Ширер немаше трпение да му одговори на Ромелу Лукаку
09.07.2017
Англиските шампиони, Челзи добија потпис со дефанзивецот на Рома и германската репрезентација, Антонио Ридигер на петгодишен договор со трансфер од 29 милиони фунти
09.07.2017
Ромелу Лукаку ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед во следната сезона. Белгискиот репрезентативец викендов го комплетираше трансферот од Евертон, на „Олд Трафорд“
09.07.2017
Од многуте понуди тој одбра да се врати во клубот во кој ја почна кариерата
07.07.2017
Спортинг Лисабон одлучи да потпише договор со ветеранот Жереми Матје, откако фудбалерот помина две недели на проби
07.07.2017
Ѕвездата на кинескиот Гуангжу евергранде, Женг Жи, заработи казна од 6.000 американски долари и забрана за играње на четири натпревари во Суперлигата поради тоа што, како капитен на клубот, не се поздравил со судиите по натпреварот против Тјанџин кванџан, кој го загубила неговата екипа со 4:3
07.07.2017
Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку беше сигурно ново засилување за Челзи, меѓутоа во последен момент работата се заврти и црномурестиот напаѓач замина во Манчестер јунајтед
07.07.2017
Францускиот напаѓач Александре Лаказет потпиша петгодишен договор со Арсенал, кој има врвен шпиц-играч по заминувањето на Робин ван Перси
06.07.2017
Ејупи, Петровиќ, Хусмани, Митов-Нилсон и Алтипармаковски го потврдија својот пласман во следната фаза од ЛЕ, а тоа ќе го сторат и Тричковски и Мојсов. Елиминирани се Ристевски и Аврамовски
06.07.2017
Фернандо Торес, по примерот на Антоан Гризман, го продолжи договорот со Атлетико Мадрид
05.07.2017
Португалскиот фудбалер Фабио Коентрао го напушти Реал Мадрид и премина во редовите на Спортинг Лисабон, каде што во наредната сезона ќе игра како позајмен фудбалер
05.07.2017
Раководството на Борусија Дортмунд ѝ дало рок на својата прва напаѓачка ѕвезда, Пјер-Емерик Обамејанг, до 26 јули да реши дали ќе остане во клубот или ќе си оди
05.07.2017
Тренерот на германскиот бундеслигаш Хановер, Андре Брајтенрајтер, стана омилен тренер на тимот затоа што дозволи нетипичен режим за професионалните фудбалери
05.07.2017
Големата ѕвезда на Барселона Лионел Меси ќе потпише нов договор со каталонскиот клуб со важност до 30 јуни 2021 година со опција да биде продолжен на уште една година
05.07.2017
Не Пари Сен Жермен, туку Бешикташ, тоа е следниот клуб на португалскиот репрезентативец Пепе.
04.07.2017
Евертон го комплетира трансферот на централниот бек на Барнли, Мајкл Кин, вреден 30 милиони фунти, со што го израмни клупскиот рекорд поставен пред неколку дена, со ангажирањето на Џордан Пикфорд
04.07.2017
Првиот косовски тим во ЛШ, Трепча 89 беше елиминиран во квалификациите за Лигата на шампиони, откако Викингур од Фарските Острови ги победи со 4:1 и со вкупен резултат од 6:2 се квалификуваше за второто коло
04.07.2017
Џанлуиџи Донарума се договори со Милан, тврдат италијанските медиуми. Покрај одличната годишна плата од 6 милиони евра за 5 сезони, неговиот агент Мина Рајола успеа да го протне и неговиот брат Антонио да биде голман кај „росонерите", и тоа за годишна плата од еден милион евра
04.07.2017
Неколку факти за освојувачот на Златната копачка на Купот на Конфедерациите
03.07.2017
За трансферот на францускиот напаѓач Александар Лаказет во Арсенал се зборува подолго време, но сега веќе нема дилеми. Репрезентативецот на Франција ќе премине на „Емирати“ откако Арсенал се договори со Лион околу висината на отштетата, која ќе изнесува 52 милиони евра
03.07.2017
Најдобриот стрелец во историјата на бугарската репрезентација, Димитар Бербатов, во новата сезона ќе игра во домашното првенство
03.07.2017
Поранешниот капитен на Челзи и на Англија, Џон Тери потпиша договор со Астон Вила на една година и следната сезона ќе настапува во англиската втора лига
03.07.2017
Го испофалија пред три години, а сега го отпуштија
03.07.2017
Жерар Делофеу незадоволен што се враќа на „Ноу Камп“
02.07.2017
Селекцијата на Германија освои уште еден трофеј
02.07.2017
Хакан Чаланоглу веќе е нов играч на Милан. Турскиот интернационалец вчера пристигна во Милано и го потпиша четиригодишниот договор, кој му обезбедува годишна плата од 2,5 милиони евра
02.07.2017
Mоже сѐ само зелена боја не
01.07.2017
Атлетико Мадрид очигледно има речиси бескрајна доверба во Саул Нигуез, откако му дадоа неверојатен договор на девет години на одличниот играч од средниот ред
01.07.2017
Од Валенсија објавија дека се согласиле да ѝ го продадат аргентинскиот халф Енцо Прес на Бока јуниорс, за околу 2,5 милиони евра
01.07.2017
Во текот на минатата сезона, раководството на Арсенал беше на удар на навивачите, кои бараа да го отпушти Арсен Венгер поради предолгиот период без да се освои некој важен трофеј
30.06.2017
Германците ги победија Шпанците на ЕП У21 во Полска
30.06.2017
Исландскиот репрезентативец Сверир Инги Ингасон е новото засилување на рускиот прволигаш Ростов
30.06.2017
Напаѓачот на Олимпија од Љубљана Блесинг Екеке изненади со објавата на Инстаграм ден по натпреварот на неговата екипа против ВПС
30.06.2017
За да се разликува од РБ Лајпциг австрискиот шампион РБ Салцбург мораше да го промени логото за да го задржи местото во европските купови
30.06.2017
Во еден ден отпуштија 40 играчи
30.06.2017
Интер не жали пари за младите фудбалери од „Мараси“
29.06.2017
Кристијано Роналдо, ѕвездата на Реал Мадрид, потврди дека по вторпат станал татко, по добивањето близнаци од сурогат-мајка
29.06.2017
Сѐ било подготвено за пристигнувањето на грчкиот репрезентативец Костас Манолас во редовите на Зенит и за реализација на трансферот вреден 35 милиони евра, меѓутоа тој не се појавил на лекарските прегледи
29.06.2017
Бенфика трошела пари за да го маѓосува противникот
28.06.2017
Кариерата на Кристијано Роналдо во Реал Мадрид не е завршена, тврди претседателот на клубот, Флорентино Перез, и покрај големиот број шпекулации околу Португалецот ова лето
28.06.2017
Џо Харт беше прескап за Торино и тој си замина, а раководството на клубот успеа да најде одлична замена за англискиот голман
28.06.2017
Босанскиот тренер Сафет Сушиќ е еден од кандидатите за селектор на репрезентацијата на Косово, откако Алберт Буњаку ја напушти клупата
28.06.2017
27.06.2017
Арда Туран останува главен проблем на Барселона откако каталонскиот клуб уште еднаш не успеа да го продаде
27.06.2017
Масовна тепачка на добротворен меч (ВИДЕО)
27.06.2017
Нема мир во Светската фудбалска федерација. Бурно беше во нивните редови во изминатите неколку години кои кулминираа со апсење на нивни членови вмешани во корупција за време на гласањето за организација на Светските првенства во 2018 и 2022 година
26.06.2017
Уште еден летонски клуб исфрлен поради местење
26.06.2017
За Енцо Зидан нема место во првиот тим на Реал Мадрид, па неговиот татко и тренер на „кралскиот клуб“, Зинедин Зидан, ќе го испрати како отстапен во Алавес
26.06.2017
Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Сенегалецот Ел Хаџи Диуф, ја продолжи војната со зборови со поранешниот капитен Стивен Џерард велејќи дека тој „не направил ништо за својата земја“
26.06.2017
Светската фудбалска федерација започнала истрага за сите 23 фудбалери, репрезентативци на Русија кои учествуваа на Светското првенство во Бразил во 2014 година поради употреба на допинг
25.06.2017
Во неверојатен момент на искреност, беше повлечен покажан црвен картон на дуел од МЛС-лигата на Д.Ц.Јунајтед против Филаделфија јунион, откако противнички играч го бранеше играчот кој доби црвен картон
23.06.2017
24.06.2017
23.06.2017
Во наредната сезона, Ајнтрахт ќе има во својот тим играч со специфично име
23.06.2017
Последните денови се околу Нејмар се промени. Откако раскина со својата девојка Бруна Маркезине, бразилската ѕвезда на Барселона реши да го смени и имиџот, покажувајќи ја новата фризура на добротворен настан
22.06.2017
Двократниот освојувач на Купот на УЕФА и некогашен славен калчолигаш успеа да избори позиција во Серија Б и пополека го исполнува сонот за кам-бек во најсилната италијанска лига
22.06.2017
Дуелот од Купот на Алжир меѓу ЦР Белузидад и УСМ Бел Абес во понеделникот навечер донесе неверојатна атмосфера на трибините, но и на оближната зграда
22.06.2017
Манчестер јунајтед успеа да најде купувач за белгискиот напаѓач Аднан Јанузај, а се работи за шпанскиот прволигаш Реал Сосиедад, кој ќе плати 11 милиони евра
22.06.2017
Тимот на македонскиот интернационалец, Илија Несторовски, Палермо, тимот кој смени пет тренери во обид да избегне испаѓање од Серија А, го ангажираше Бруно Тедино за нов тренер
22.06.2017
Албанија е во потрага по заменик на Џан Де Бјази кој најави заминување по квалификациите за Мундијалот
22.06.2017
Новиот руски клуб Арарат стартуваше со големи амбиции
21.06.2017
Мега-ѕвездата на Барселона, Лионел Меси сакал да се приклучи на Манчестер сити минатото лето откако доби условна затворска казна за даночна измама во Шпанија, тврди спортскиот весник „Мундо Депортиво“
21.06.2017
Светската фудбалска федерација потврди дека покренала дисциплинска постапка против Јувентус поради трансферот на Пол Погба од Манчестер јунајтед
21.06.2017
Проблем за еден од најпознатите словачки клубови
20.06.2017
Даниел Алвес ќе ја продолжи кариерата во Англија, а негов нов клуб ќе биде Манчестер сити, каде што тренер е неговиот поранешен ментор Пеп Гвардиола
20.06.2017
Напаѓачот Никлас Баркрот од пред два дена е ново име во Лех. Инаку првиот меч се игра во Познањ со почеток од 20:45 часот
20.06.2017
Вртоглав пад на францускиот Евијан
19.06.2017
Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси тврдеше дека не е точно дека потрошил над 37 илјади евра во ресторанполт „Лио Ибица“ на Ибица заедно со Луис Суарез и Цеск Фабрегас
19.06.2017
Младиот Французин се сретнал со претседателот на Монако, Дмитри Риболовљев, на Палма де Мајорка и му ја кажал својата желба - премин на „Сантјаго Бернабеу“
19.06.2017
Од Баерн ги демантираа информациите дека планираат да го купат Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, па дури и дека се договориле со играчот за двегодишна соработка
18.06.2017
Непријатна ситуација на натпреварот на младите „Аѕури“ со Данска
18.06.2017
Натпреварот меѓу Гетафе и Хуеска во полуфиналето на плеј офот за промоција во Примера го одбележа препирка меѓу тренерот на Хуеска и играч на оваа екипа
18.06.2017
По фудбалот Паоло Малдини се сврте кон тенисот. Некогашниот фудбалер на Милан е пријавен за Челенџер турнирот во Милано кој почнува идната недела
18.06.2017
Трансферот на Чилеанецот на Алијанц арената нема да се реализира
17.06.2017
Португалците ги искористија грешките на фаворизираните Срби за да стигнат до 2:0 победа во првиот меч од нашата група на ЕП за играчи под 21 година во Португалија
17.06.2017
Суперталентираниот италијански голман, Џанлуиџи Донарума, ќе го напушти Милан ова лето, тоа е разврската на сагата околу него и клубот, која трае веќе неколку месеци
16.06.2017
Репрезентацијата на Полска тргна со пораз
16.06.2017
Тоа се нарекува германска „прецизност“
16.06.2017
Наредната сезона Јувентус ќе има женска фудбалска екипа во најсилната италијанска лига
16.06.2017
Толку врева за ништо. Пјер-Емерик Обамејанг повеќе не е интересен фудбалер на трансфер пазарот па Габонецот веројатно си се врати во Борусија Дортмунд
16.06.2017
Кристијано Роналдо наводно му кажал на Реал Мадрид дека сака да замине од тимот и од Шпанија поради даночниот случај, по што фановите на Манчестер јунајтед почнаа да „сонуваат“ за враќање во Англија
16.06.2017
Се било спремно за трансфер на Сан Паоло, но во последен момент фудбалерот се премислил
15.06.2017
Не успеаја во јануари, но сега го доведоа во своите редови. Шведскиот дефанзивец Виктор Линделоф е новото засилување на Манчестер јунајтед
15.06.2017
Од 1995 година, дресовите на играчите во италијанското Калчо повеќе не се исти, во смисла на употреба на броевите од 1 до 11 во првата екипа
14.06.2017
14.06.2017
Селекторот на албанскиот национален тим Џани Де Бјази ќе ја напушти функцијата по завршувањето на квалификациите за Светското првенство во Русија
14.06.2017
Клубот од Ливерпул прави неверојатен подвиг
13.06.2017
Легендите на Реал и Манчестер на пресот истакнаа дека Супер Купот на 8 август ќе биде вистинско доживување за сите љубители на фудбалот
13.06.2017
Клаудио Раниери ќе биде прогласен за нов тренер на францускиот прволигаш Нант, четири месеци откако беше отпуштен од Лестер, тимот кој го предводеше до титула од Премиерлигата минатата година
13.06.2017
Од денеска, официјално почна продажбата на европскиот Суперкуп на 8 август меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед
13.06.2017
Шпанските обвинители го обвинија фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо за даночна измама вредна милиони евра
12.06.2017
Директорите на Реал Мадрид и на Манчестер Јунајтед утре ќе одржат прес конференција, пред натпреварот од Супер-Купот во август
12.06.2017
Милан реши една болна точка во екипата, а тоа е нападот, со тоа што го ангажираше довчерашниот голгетер на Порто, Андре Силва
12.06.2017
Емануел Адебајор вели дека неговиот трансфер во тимот на Кристал Палас бил неговата „најлоша одлука“ во кариерата
12.06.2017
Жозе Мурињо му пратил СМС-порака на напаѓачот на Реал Мадрид, Алваро Мората, барајќи тој да потпише договор со Манчестер јунајтед
11.06.2017
11.06.2017
И тоа се случи - Англија стигна до својата најголема интернационална титула во фудбал од легендарното СП во 1966 година со победа од 1:0 над Венецуела во финалето на СП под 20 години
10.06.2017
Голови и пресврти во финалните минути од натпреварот во Шкотска
10.06.2017
Шок за „триколорите“ во последните секунди од натпреварот
10.06.2017
Не сме само ние жртви на „џуџето“ во фудбалска Европа
09.06.2017
Лучано Спалети е потврден за нов тренер на тимот на Интер, потпишувајќи двегодишен договор со гигантот од Милано
09.06.2017
Голгетерот на Челзи доби отказ преку СМС-порака!
09.06.2017
Германскиот првак Баерн Минхен планира да го направи Алексис Санчез најскапоплатен играч во клубот
09.06.2017
Парите кои ги даде за хотелот се годишна плата која Лео ја добива во Барселона
08.06.2017
Албанскиот стратег го презема грчкиот шампион
08.06.2017
Жозе Мурињо ќе продолжи да живее во хотелот „Лаури“ во Манчестер уште една година, и покрај тоа што цената за ноќевање таму е 816 фунти
08.06.2017
Манчестер јунајтед најверојатно нема да му понудат нов договор на Златан Ибрахимовиќ поради неговата повреда и високата плата, но би сакале да се збогуваат со Швеѓанецот на „пријателска база“
08.06.2017
Ученикот на Биелса седнува на клупата на Севиља
08.06.2017
Инцидентот се случи на Бол на Брач кога едно момче се стрча и го удри Мамиќ, а потоа избега
07.06.2017
Португалскиот тренер Серџо Консеисао се врати во татковината и ќе работи во Порто, клубот за кој играше и со кој освои три шампионски трофеи во Португалија
07.06.2017
Манчестер сити му дадоа дозвола на Нолито да преговара со Севиља за можен-камбек, откако фудбалерот изјави дека неговото време во Англија е како да „живее во пештера“ и се пожали дека лицето на неговата ќерка ја сменило бојата поради англиската клима
07.06.2017
Борусија Дортмунд го потврди Петер Бош за свој нов тренер
06.06.2017
Поранешниот германски репрезентативец Карстен Јанкер стана тренер на австрискиот третолигаш Хорн
06.06.2017
Капитенот на Турција Арда Туран се откажа од националниот тим поради напад на новинар на турскиот весник „Милијет“ по враќањето од Скопје
06.06.2017
Кристијано Роналдо уште танцува од радост, откако постави видео на кое е со девојката Георгина Родригез по триумфот во Лигата на шампионите со Реал Мадрид
05.06.2017
Фудбалерот на Пекинг Ентерпрајзес и поранешен играч на Њукасл, Чеик Тиоте почина на 30-годишна возраст откако колабираше на тренинг во Кина
05.06.2017
Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд го доведе одбранбениот фудбалер на ПСЖ, Дан-Аксел Загаду, кој пристигна на „Сигнал Идуна парк“ како слободен играч
03.06.2017
Реал Мадрид го совлада Јувентус со 4:1 во финалето на Лигата на шампионите, за да стане првиот тим кој одбранил трофеј од ЛШ, и во исто време да обезбеди дуел со Манчестер јунајтед во мега-спектаклот во Скопје во август
03.06.2017
В сабота, на стадионот „Милениум“ во Кардиф, ќе се одигра завршниот меч од годинашното 62. издание на Лигата на шампионите, а на големата сцена ќе излезат Јувентус и Реал Мадрид
02.06.2017
Џанлуиџи Буфон може да стане највозрасниот фудбалер кој ја освоил Лигата на шампионите ако Јувентус успее да го победи бранителот на титулата, Реал Мадрид
02.06.2017
Ернесто Валверде официјално го потпиша својот договор со Барселона. Уште по пристигнувањето на „Ноу Камп“, тој беше пречекан од голем број фоторепортери, а по кратката фотосесија, се упати во салата за прес-конференции, во придружба на претседателот Жозеп Марија Бартомеу и на потпретседателот Жорди Местре
01.06.2017
Сосема неочекувано, италијанскиот шампион Јувентус го преименува својот стадион по својот нов спонзор во „Алијанц стадион“
01.06.2017
Антонио Конте му донесе на Челзи титула од Премиер лигата, но покрај фудбалот, нему во англиската престолнина очигледно му се допаѓа и музичката сцена
31.05.2017
Македонските репрезентативци има различна среќа во куп-финалињата на земјите во кои настапуваат. Кире Ристевски утна во пенал-серијата и ги чинеше Вашаш унгарскиот куп, додека Стефан Ристовски со Риека го освои хрватскиот куп и двојната круна
31.05.2017
Репрезентативецот на БиХ, Асмир Беговиќ, во новата сезона ќе брани за англискиот премиерлигаш Борнмут
30.05.2017
Винченца Монтела останува на кормилото на Милан откако потпиша нов договор, со важност до 30 јуни 2019 година
30.05.2017
Легендарниот стратег на „топчиите“ не планира заминување, напротив ќе го гледаме на клупата уште две сезони
30.05.2017
Куриозитетна ситуација во Волфзбург
30.05.2017
Англискиот голман му се заблагодари на Торино
29.05.2017
29.05.2017
28.05.2017
Принцот на Рим, Франческо Тоти, и покрај годините, сакаше да игра фудбал за Рома, но клубот во кој ја помина целата кариера, го принуди да се откаже
28.05.2017
Со трофејот од ФА-купот, Арсенал ја заврши сезоната во Англија, а менаџерот Арсен Венгер изјави дека ќе продолжи да работи во клубот и покрај слабата сезона во првенството и покрај тоа што по подолго време нема да играат во Лигата на шампионите
28.05.2017
Лео Меси повторно е на насловните страници на медиумите откако беше еден од најзаслужните за трофејот на Барселона во националниот Куп
28.05.2017
Италијанскиот стратег ќе работи во Чешка
26.05.2017
Тренерот на Бирмингем сити, Хери Реднап, изјави дека би сакал да го доведе Беноа Асу-Екото во својот тим, но дека има еден мал проблем - камерунскиот фудбалер повеќе сака да е порноѕвезда
25.05.2017
Откако во средата шпанскиот Врховен суд одлучи дека Лионел Меси треба да оди во затвор за даночна измама, слична судбина му се најавува и на неговиот голем ривал, Кристијано Роналдо
25.05.2017
Фановите на Ливерпул започнаа петиција со која бараат Мајкл Овен веќе да не е амбасадор на тимот, откако за време на ТВ-преносот на финалето на ЛЕ меѓу Манчестер јунајтед и Ајакс зборуваше за Јунајтед користејќи ја личната заменка „ние“
25.05.2017
24.05.2017
Манчестер јунајтед го освои трофејот кој им недостасуваше во колекцијата, откако во Стокхолм со 2:0 го совлада Ајакс за трофејот од Лигата на Европа и сега доаѓа во Скопје за Суперкупот!
24.05.2017
Италијанскиот прволигаш Рома го одбра новиот тренер, а тоа е Еузебио ди Франческо, кој ќе го потпише договорот со него во наредните неколку дена
24.05.2017
На ѕвездата на Барселона, Лионел Меси му е потврдена казната од 21 месец затвор поради затајување на данот откако Врховниот суд на Шпанија му ја одби жалбата
23.05.2017
Манчестер уште не може да се свести по терористичкиот напад во понеделникот навечер на концертот на Аријана Гранде во кој загинаа 22 луѓе, а уште 50-тина се повредени. Истото важи и за светот на фудбалот
22.05.2017
Кристијано Роналдо влезе во остар напад на неговите критичари по освојувањето на титулата на Реал Мадрид во неделата
22.05.2017
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо имаше една од најкратките прес-конференции во историјата на фудбалот
22.05.2017
Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси ја освои „Златната копачка“ на Европа. Аргентинскиот виртуоз е најдобар стрелец не само во Шпанија туку во цела Европа
20.05.2017
Новиот англиски првак Челзи планира да создаде уште посилен тим за следната сезона. Тој откри дека има вистинско богатство за трошење во летниот преоден рок. Подготвени се дури 233 милиони евра за доведување нови играчи
20.05.2017
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, верува дека неговиот тим ќе може да се бори за титулата во следната сезона во Премиер лигата
18.05.2017
Англиската Фудбалска асоцијација (ФА) го усвои предлогот за суспензии за играчите кои глумат повреди или пенали во англискиот фудбал од следната сезона
18.05.2017
Во пресрет на натпреварот меѓу Динамо Загреб и Истра 1961 на Максимир, гостинските играчи пратија јасна порака до својот тренер Марио Тот
17.05.2017
Холандскиот репрезентативец Грегори ван дер Вил станал жртва на лажен менаџер во Турција, поради кого останал без 4,5 милиони американски долари
16.05.2017
Бебето кое инспирираше славна прослава на Светското првенство во 1994 година, му се приклучи на тимот на Спортинг Лисабон
16.05.2017
Парма е уште еден италијански клуб кој доби кинески сопственици
15.05.2017
Сопственоста на два тима во европските натпреварувања не е дозволено според правилата на УЕФА
15.05.2017
Манчестер јунајтед најверојатно ќе бидат првиот премиерлигаш кој ќе ја „сруши“ бариерата од 1 милијарда фунти од наградни фондови
15.05.2017
Челзи се израдува на титулата во англиската Премиерлига, но неизвесноста на табелата продолжува
14.05.2017
Тотенхем со 2:1 го совлада тимот на Манчестер јунајтед во последниот натпревар на нивниот славен стадион „Вајт Харт Лејн“ во неделата
14.05.2017
13.05.2017
13.05.2017
12.05.2017
Челзи по петти пат ја освои титулата од Премиерлигата, а по шести пат е крунисан како англиски шампион по победата над ВБА со која направија 10 поени предност пред Тотенхем
12.05.2017
Според веб-сајтот „Фудбал ликс“, фудбалерот на тимот на Хебеи Кина Фортјун, Аргентинецот Езекиел Лавеци е најплатениот фудбалер на светот, пред имиња како Кристијано Роналдо и Лионел Меси
12.05.2017
Портпаролот на Барселона, Јосеп Вивес е сигурен дека Лионел Меси наскоро ќе потпише продолжување на договорот со каталонскиот гигант, откако Аргентинецот беше прогласен за најдобар играч во Ла Лига во април
12.05.2017
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, верува дека неговиот тим може да му парира на Челзи идната сезона, иако оваа сезона во Премиер лига е далеку зад нив
12.05.2017
11.05.2017
Некогашните европски прваци Манчестер јунајтед и Ајакс ќе играат во финалето во второто по ранг натпреварување во Европа
11.05.2017
Пиза на два кола пред крајот на сезонава во италијанската Серија Б дефинитивно обезбеди билет за понизок ранг на натпреварување, меѓутоа најголемиот парадокс е што успеа да прими најмалку голови во шампионатот
11.05.2017
Менаџерот на Пеп Гвардиола се прошета низ богатиот дел на Манчестер во близина на реката Ирвел со еден необичен моден детаљ - „спектакуларна“ ташна
10.05.2017
Реал Мадрид ќе се соочи со Јувентус во големото финале на Лигата на шампионите на 3 јуни на стадионот „Милениум“ во Кардиф
10.05.2017
Марк Бартра се врати на тренинзи со Борусија Дортмунд, еден месец откако беше повреден во бомбашкиот напад на тимскиот автобус пред мечот од ЛШ
10.05.2017
Златан Ибрахимовиќ остави белег во првата сезона во дресот на Манчестер јунајтед со тоа што постигна 28 голови, меѓутоа трагично го заврши престојот на Олд Трафорд бидејќи се повреди и нема да игра до крајот на сезоната
10.05.2017
09.05.2017
По гостинската победа до 2:0, на Јувентус му беа доволни и 2:1 против Монако за пласман во финалето на ЛШ, каде што ќе игра со подобриот од дуелот Реал Мадрид-Атлетико Мадрид, каде „кралскиот“ тим има речиси недостижна предност.
09.05.2017
Тетовецот ќе игра за канадска екипа
 
09.05.2017
Лионел Меси се пофали со својата колекција на дресови од неговите противници, и нормално многумина беа зачудени од големината на колекцијата
09.05.2017
Напаѓачот на Ница Марио Балотели би можел да ја продолжи кариерата во Шпанија, а сериозен интерес за него пројави Лас Палмас
08.05.2017
Халфот на Челзи Н’Голо Канте е избран за играч на сезоната во Премиер лигата и од Асоцијацијата на новинари
07.05.2017
07.05.2017
Миодраг Божовиќ одлучи да ја напушти Црвена звезда само еден ден по поразот од Вождовац и пад на второто место
06.05.2017
Рајан Гигс е еден од посериозните кандидати за нов менаџер на Мидлсбро кој најверојатно од следната сезона ќе игра во Чемпионшип дивизијата
06.05.2017
Францускиот напаѓач Килијан Мбапе ќе премине во Реал Мадрид ова лето. Тоа е ексклузивната вест која ја пренесе мадридска „Марка“ позната по тесните врски со кралскиот клуб
05.05.2017
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо тврди дека ја „закопал воената секира“ со Арсен Венгер тврдејќи дека „нема потреба да се склопува мир“
05.05.2017
Лионел Меси ќе може да ја предводи Аргентина низ квалификациите за Мундијалот во Русија откако Светската фудбалска федерација (ФИФА) ја тргна суспензијата од четири натпревари која му ја изрече претходно
04.05.2017
Мауро Икарди ја покажа својата екстравагантна тетоважа која „боде“ во очи затоа што го покрива предниот дел од телото
04.05.2017
Европската фудбалска куќа (УЕФА) и Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) водат разговори за враќање на средбите од Интерконтиненталниот куп од 2018 година
03.05.2017
УЕФА објави дека ќе тестира нов систем при изведувањето на пенали, а тоа ќе се случи за време на европското првенство за играчи до 17 години, кое моментално се игра во Хрватска
03.05.2017
Фудбалерот на Евертон Арон Ленон веќе неколку денови се наоѓа на психијатриското одделение
02.05.2017
Претседателот на Џенова Енрико Пресиози воведе санкција за фудбалерите која ќе трае додека не се подобрат резултатите
02.05.2017
01.05.2017
01.05.2017
28.04.2017
28.04.2017
27.04.2017
По инцидентот на мечот во Палермо, ФИФА со санкции кон репрезентациите на Албанија и Италија
27.04.2017
Навивачите на англискиот третолигаш, Гримзби Таун си ангажираа маријачи бенд за саботниот меч на гости кај Барнет, откако не им беше дозволено да носат други реквизити на надувување, како претходните мечеви
27.04.2017
26.04.2017
26.04.2017
Изјавата на денот му припаѓа на францускиот репрезентативец
25.04.2017
Зинедин Зидан се коцкаше со Герет Бејл против Барселона и изгуби
25.04.2017
Фортјун падна во последниот километар на лондонскиот маратон
25.04.2017
Италијанскиот гигант на некогашниот свој играч кој сега е тренер на Атлетико Мадрид му понуди плата од 55 милиони евра за договор во времетраење од пет сезони
24.04.2017
Капитенот на Реал Мадрид Серхио Рамос во 77 минута заработи директен црвен картон поради опасен лизгачки старт на Лео Меси при резултат 2:1 за каталонците
24.04.2017
Идејата на новите газди за градење на тим за иднината го доживеа првиот удар бидејќи еден од симболите на тој проект заминува во редовите на најголемиот ривал – Јувентус
24.04.2017
23.04.2017
Барселона славеше со 3:2 во драматичниот финиш на „Ел Класико“ на Сантијаго Бернабеу за да се искачи на првото мето на Прмиера.
23.04.2017
Арсенал и Челзи ќе играат за трофејот во најстарото куп натпреварување во Англија
23.04.2017
234 дуел денеска ќе го одиграат Реал и Барселона во сите натпреварувања
22.04.2017
Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се очекува да го продолжи договорот со клубот до 2021 година
21.04.2017
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ заработи тешка повреда за време на мечот меѓу Манчестер јунајтед и Андерлехт во рамките на Лигата на Европа и теренот го напушти со болна гримаса на лицето
21.04.2017
Како што пренесуваат германските медиуми, полицијата уапсила едно лице осомничено за бомбашкиот напад на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд пред мечот со Монако минатата недела
21.04.2017
„Црвените ѓаволи“ преку шпански ривал ќе го брка финалето во ЛЕ
21.04.2017
Големите градски ривали од Мадрид ќе ги одмерат силите во полуфиналето, а домаќин на првата средба ќе биде Реал. Во второто полуфинале ќе се соочат Монако и Јувентус
21.04.2017
20.04.2017
Манчестер успеа дури после 120 минути да го совлада Андерлехт, а драмата во Гелзенкирхен ја доби тимот на Ајакс со два гола во екстра времето. Лион после пенали го елиминираше Бешикташ
20.04.2017
Голем гаф го одбележа почетокот на натпшреварот меѓу Санта Фе и Сантос во Богота во рамките на Копа Либертадорес
20.04.2017
Европскиот првак Реал Мадрид нема намера да го продаде својот фудбалер Марко Асенсио, а тоа го покажа на дело одбивајќи фантастични 50 милиони евра од Ливерпул
19.04.2017
Екипите на Јувентус и Монако им се приклучија на мадридските Реал и Атлетико во полуфиналето на Лигата на шампиони
19.04.2017
Капитенот на Челзи, Џон Тери, реши со емотивно писмо да се прости од тимот во кој ја помина речиси целата кариера
19.04.2017
Бразилски суд на Спорт Ресифе му ја додели шампионска титула од 1987 година
19.04.2017
19.04.2017
18.04.2017
Реал Мадрид останува да ја брани европската титула откако успеа да го исфрли Баерн во битката на титаните во четвртфиналето на Лигата на шампионите по 4:2 победата по продолженијатa
18.04.2017
Големите ривали имаат по 40 бода на врвот на табелата
18.04.2017
Германскиот репрезентативец Месут Озил открива дека на почетокот на сезоната да го напушти Арсенал меѓутоа ја одбил затоа што желбата му било да игра во врвно првенство и за голем клуб
17.04.2017
17.04.2017
17.04.2017
17.04.2017
Најдобриот играч на Евертон, Ромелу Лукаку, ги извести челниците на клубот дека нема да го продолжи договорот
16.04.2017
Во центарот на вниманието мечот на Лион во Фуриани
16.04.2017
Манчестер јунајтед славеше во големото дерби од 33.коло на англиската Премиер лига
16.04.2017
Играчите на Атлетико се мајстори за промашување од белата точка во Примера
16.04.2017
Амилкар Енрикес бил застрелан пред својот дом во провинцијата Колон
15.04.2017
Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев го постигна водечкиот гол за Џенова против неговиот поранешен тим Лацио, но Џенова не успеа да ја прекине низата без победи со 2:2 ремито
15.04.2017
Милан во последните секунди од мечот се спасуваше во „Дерби дела мадонина“, за да извлече 2:2 реми со вечните градски ривали Интер
15.04.2017
Најважната споредна работа во светот полека но сигурно станува опасна работа. Сè почесто се случуваат најразлични инциденти кои едноставно не може да бидат спречени
15.04.2017
Некогашниот италијански и европски првак Милан почнува нова приказна во клупската историја. По повеќе од три децении, заврши ерата на Силвио Берлускони во Милан, а започнува периодот на кинеските газди
14.04.2017
Марк Бартра, фудбалерот на Борусија Дортмунд кој беше повреден во експлозијата пред стартот на мечот од Лигата на шампиони против Монако, објави фотографија од својот болнички кревет при посетата на неговата партнерка Мелиса и ќеркичката Гала
14.04.2017
Најдобриот играч на Манчестер Јунајтед Златан Ибрахимовиќ секогаш потенцирал дека има многу високо мислење самиот за себе
13.04.2017
13.04.2014
13.04.2017
14.04.2017
13.04.2017
13.04.2017
12.04.2017
Реал Мадрид ја доби првата битка на титаните во четвртфиналето на Лигата на шампионите. „Кралевите“ го победија Баерн среде Минхен со 2:1 благодарение на пресврт и двата гола на Кристијано Роналдо со што си ја подотворија вратата за место во полуфиналето
12.04.2017
Фудбалерите на Монако славеа на Сигнал Идуна Парк со 3:2 во првиот меч од четвртфиналето на ЛШ
12.04.2017
Бразилскиот фудбалер Нејмар побарал помош од психологот Жоакин Валдес, кој веќе работи со момците на Барселона.
12.04.2017
12.04.2017
11.04.2017
Поради инцидентот со клупскиот автобус на Борусија покрај кој експлодирала бомба на пат кон стадионот, мечот со Монако е одложен
11.04.2017
Германските медиуми најавија дека сериозно бил повреден фудбалерот Марк Бартра и се наоѓа на пат кон болница
11.04.2017
10.04.2017
10.04.2017
10.04.2017
Асот на Ливерпул Филипе Кутињо постави рекорд со најмногу голови во историјата на Премиер лигата, реализирани од Бразилци
08.04.2017
08.04.2017
07.04.2017
Џеси Лингард го продолжи договорот со Манчестер јунајтед на уште четири години, поточно се обврза да остане во редовите на „Црвените ѓаволи“ до 2021 година
06.04.2017
05.04.2016
Екс-играчот на Реал Мадрид ќе носи играчи во клубот од Гибралтар
04.04.2017
Извршниот комитет на УЕФА, на состанокот во Хелсинки одлучи да се смени календарот во двете елитни клупски натпреварувања, Лигата на шампионите и Лигата на Европа
04.04.2017
Кристијано Роналдо вели дека „уметноста на фудбалот“ ја научил додека бил во Манчестер јунајтед, додека неговиот поранешен менаџер Сер Алекс Фергусон го нарече „татковски пример“
04.04.2017
Норвешката лига започна минатиот викенд, а мечот помеѓу Тромсдален и Асане беше одбележан со победа на домаќините од 2:0 покрај тоа што покрај теренот имаше 5 метри снег
03.04.2017
Кристијано Роналдо минатата недела повторно се најде во центарот на вниманието, но, овој пат не по негова вина. Бистата која што беше објавена на аеродромот во Мадеира кој ќе се вика по најдобриот португалски фудбалер, стана хит на социјалните мрежи. Направени се безброј смешни фотографии но, дефинитивно видеото подоле е врвот.
03.04.2017
Скаути на Челзи присуствувале на мечот меѓу Џенова-Аталанта, а целта била настапот на десниот бек на тимот од Бергамо Андреа Конти
03.04.2017
Мароко, Шпанија и Португалија заедно можат да го организираат СП 2026
02.04.2017
02.04.2017
01.04.2017
Лидерот Челзи беше непријатно изненаден пред своите навивачи и загуби од Кристал Палас со 2:1
01.04.2017
Тимот на Јувентус кој во сезоната 2001/2002 беше шампион на Италија во своите редови имаше играчи кои подоцна се пробаа и како тренери, а некои и денес уште работат
01.04.2017
Според КПМГ, холандската компанија за истражување, Реал Мадрид и Манчестер јунајтед се највредните фудбалски клубови на светот
31.03.2017
Јувентус овој викенд гостува во јужна Италија кај тимот на Наполи, и наместо да се зборува за спортското натпреварување во Неапол главна тема е враќањето на „предавникот“ Гонзало Игуаин на „Сан Паоло“
31.03.2017
Србија и другите земји кои имаат проблем со хулиганизмот ризикуваат да бидат исфрлени од интернационалните натпреварувања доколку нивните влади не направат доволно за мир на фудбалските стадиони, предупреди претседателот на УЕФА, Александер Чеферин при посетата на Србија
31.03.2017
Судот во Бремен донесе пресуда во корист на поранешниот хрватски репрезентативец Иван Класиниќ, кој ги тужеше лекарите на поранешниот клуб Вердер поради груби грешки кои предизвикале губење на двата бубрега
31.03.2017
Поранешниот француски репрезентативец Хатем Бен Арфа размислува да го напушти Пари Сен Жермен по помалку од една година
31.03.2017
Младинскиот германски репрезентативец доаѓа на Сигнал Идуна Парк
30.03.2017
Светската фудбалска федерација (ФИФА) го откри предлогот за доделувањето на местата на Светското првенство во 2026 со 48 клубови, откривајќи дека Европа ќе има 16 места, а за последните две места ќе се игра плеј-оф меѓу шест репрезентација
30.03.2017
Кинеските газди на Интер имаат амбициозни планови за враќање на Интер на врвот на италијанскиот, па потоа и на европскиот фудбал, меѓутоа желбите се едно, а реалноста е сосема друга
30.03.2017
Италијанскиот шампион Јувентус има најдобра одбрана од сите клубови во петте најсилни првенства на Стариот Континент
29.03.2017
Централниот бек на шпанската репрезентација Жерар Пике предизвика политички скандал по контролниот натпревар со Франција кој се одигра во Париз
29.03.2017
Најдобриот португалски фудбалер присуствуваше на преименувањето на аеродромот во Мадеира во негова чест, но, беше откриена и бистата која во најмала рака изгледа лошо
29.03.2017
29.03.2017
29.03.2017
28.03.2017
Голгетерот на Барселона Лионел Меси ќе пропушти четири натпревари во квалификациите за Светското првенство меѓу кои и против Боливија кој се играше синоќа
28.03.2017
Италијанскиот клуб Џенова играл со најмногу фудбалери во локалниот шампионат во периодот од 2012 до 2017 година, покажува истражувањето на швајцарскиот Институт за фудбалска статистика (ЦИЕС)
27.03.2017
ФИФА ќе ги исплаќа платите на играчот на Евертон Шејмус Колман, кој во петокот на мечот меѓу неговата Ирска и Велс заработи тешка повреда
26.03.2017
По поразот од 2:0 од Бугарија, Холандија го отпушти селекторот Дени Блинд
26.03.2017
Легендарниот шпански голман Икер Касиљас е спремен да ја продолжи кариерата во нова средина и тоа во Франција
23.03.2017
Клаудио Раниери ќе добие нова награда во неговата татковина Италија за освојувањето на Премиерлигата со Лестер, иако англискиот шампион веќе го отпушти тренерот
23.03.2017
Аргентинскиот тренер Диего Симеоне откри дека одбил понуда од ПСЖ вредна 35 милиони евра за да остане во Атлетико Мадрид
23.03.2017
Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон в петок на средбата меѓу неговата репрезентација и Албанија во Палермо ќе го одигра 1000 меч во кариерата
22.03.2017
Килијан Мбапе би можел да стане најскапиот играч на сите времиња и да го надмине рекордот на Пол Погба кој од Јувентус премина во Манчестер јунајтед за 105 милиони евра
22.03.2017
21.03.2017
Животот во Хал и Англија не е многу интересен
21.03.2017
Ѕвездата на Челзи, Еден Азар, најверојатно, ќе го пропушти мечот со Кристал Палас, кој се игра на 1 април. Азар не играше на дуелот со Стоук, а по доаѓањето на репрезентативниот повик во белгиската репрезентација, било потврдено дека има проблеми со повреди
21.03.2017
„Ако одбирам меѓу двете тогаш би избрал триумф во Лигата на Европа отколку пласман во топ 4 во Премиер лигата“ изјави тренерот на Манчестер јунајтед
21.03.2017
Пол Погба поради повреда ѝ откажа на Франција за претстојните натпревари со Луксембург во квалификациите за СП и пријателскиот меч со Шпанија
20.03.2017
Овој месец Велс ќе го игра само квалификацискиот натпревар против лидерот на табелата во групата Д, Република Ирска, во Даблин па не смее да си дозволи пораз затоа драстично ќе ги намали шансите за директен пласман на Мундијалот во Русија
20.03.2017
19.03.2017
Капитенот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, уште еднаш потврди зошто е вистинска легенда на клубот
19.03.2017
18.03.2017
Претседателот на бразилскиот Шапекоенсе, Плинио Давид де Нес, откри дека Барселона е единствениот европски клуб кој им пружил финансиска помош по страшната авионска несреќа која го погоди клубот минатата година
18.03.2017
Првпат на Апенините машка фудбалска репрезентација ќе биде водена од жена
18.03.2017
За 74 трансфери во период од 13 години во четири различни екипи потроши 883,8 милиони фунти, што е повеќе од една милијарда евра
17.03.2017
Здравко Мамиќ, советникот на тимот на Динамо Загреб имаше посета од новинарите на српскиот „Блиц“ во кое ги потсети дека бизнисот го учел од српските тимови
17.03.2017
Долгогодишниот претседател на Африканската фудбалска конфедерација (ЦАФ), Камерунецот Исак Хајату е сменет од должноста по 29 години, а за нов претседател е избран првиот човек на Фудбалскиот сојуз на Мадагаскар Ахмад Ахмад
17.03.2017
Со вчерашниот ждреб се означи почетокот на новата, петта сезона на овој голем меѓународен проект кој се зголеми од 32 на 64 земји, меѓу кои и Македонија
17.03.2017
17.03.2017
Андерлехт му се испречи на Манчестер јунајтед во четвртфиналето на Лига Европа
16.03.2017
Манчестер јунајтед со 1:0 ги совлада Ростов за да обезбеди место во четврт-финалето на Лигата на Европа, додека Рома не успеа да ја надмине негативата од 2:4 од првиот меч против францускиот Лион
16.03.2017
Дури 258 фаули се направени врз еден од лидерите на Челзи, Еден Азар што е најмногу од сите фудбалери кои настапуваат во англиската Премиер лига
15.03.2017
Борусија Дортмунд потврдија дека Марио Геце нема да игра повеќе оваа сезона во обид да се опорави од „метаболичкото нарушување“, но очекуваат тој да биде подготвен на стартот на новата сезона
15.03.2017
14.03.2017
Англискиот шампион Лестер Сити се пласираше во четврт-финалето на Лигата на шампионите, откако ја победи Севиља со 2:0 и ја надополни разликата од 1:2 од првиот меч, додека Јувентус рутински со 1:0 го совлада Порто за да се приклучи меѓу најдобрите осум
14.03.2017
Луис Енрике од наредната сезона може повторно да биде тренер на Рома, тврди италијанскиот „Ил месаџеро“
14.03.2017
„Можат да ме нарекуваат како сакаат, но, јас сум професионалец и се додека некој менаџер на Челзи не освои четири титулу, тогаш Јуда останува број еден во овој клуб" истакна Мурињо
13.03.2017
Новиот претседател на Палермо, Пол Бакаљини вели дека тимот кој е блиску до испаѓање од Серија А е подобра инвестиција отколку лидерите во Премиерлигата, Челзи
13.03.2017
Фудбалерите на Линколн се вистински хит со пласманот во осминафиналето на ФА купот но ја завршија својата одисеја по убедливиот пораз од Арсенал на Емирати
13.03.2017
12.03.2017
Денеска Илија полни 27 години а како подарок ја доби можност да биде предводник на мечот со Рома
12.03.2017
Освен што му даде два гола на Ајнтрахт, Левандовски заокружи 100 погодоци во дресот на Баерн Минхен во сите конкуренции.
11.03.2017
10.03.2017
Дуелот од Лигата на шампионите меѓу Барселона и Пари Сен Жермен ќе биде запаметен по многу работи, по неверојатниот пресврт од 4:0 негатива до 6:1 победа во последните секунди, до некои сомнителни судски одлуки, но и по тоа што фановите на каталонскиот тим буквално предизвикаа земјотрес
10.03.2017
09.03.2017
Поранешната мис на Русија, Викторија Лопирева беше задолжена за шармирање на англиските медиуми пред мечот од Лигата на Европа меѓу Ростов и Манчестер јунајтед и по се изгледа успеа во тоа
09.03.2017
Некогашниот шпански репрезентативец и актуелен член на Баерн Минхен, Чаби Алонсо најави дека по завршување на сезоната, ќе стави крај на играчката кариера
09.03.2017
08.03.2017
Тренерот на Барселона задоволен после „чудото“ кое што вечерва се случи на „Камп Ноу“
08.03.2017
Навивачите на Барселона можат да здивнат. Нивниот тим е во четврт-финалето откако во неверојатен меч ги совладаа Пари Сен Жермен со 6:1 и ја надополнија негативата од 0:4 од првиот натпревар
08.03.2017
Напаѓачот Никлас Бендтнер ќе ја продолжи кариерата во Норвешка, и тоа во најтрофејниот клуб од оваа држава, Розенборг
07.03.2017
Реал Мадрид и Баерн Минхен се патници во четвртфиналето на Лигата на шампионите откако на Сан Паоло односно Емирејтс извојуваа исти победи како и на првите мечеви. Реал славеше со 3:1, а Баерн со 5:1
07.03.2017
Видоа дека не го бидува и му ја покажаа вратата
07.03.2017
Видоа дека не го бидува и му ја покажаа вратата
07.03.2017
Удирањето на Мингс не помина неказнето
07.03.2017
06.03.2017
Сите пет натпревари од 18. коло во Втората лига на Црна Гора завршија со резултат 0:0
06.03.2017
Палермо има нов претседател кој доаѓа на местото на Маурицио Зампарини, кој по 15 години во клубот одлучи да поднесе оставка
06.03.2017
06.03.2017
И официјално прославениот српски фудбалер е претставен во структурите на УЕФА
06.03.2017
06.03.2017
06.03.2017
05.03.2017
По дебаклот на гостувањето во Дортмунд, Баер Леверкузен го отпушти тренерот Роџер Шмит
05.03.2017
04.03.2017
Најчитаниот германски весник „Билд“ публикува сегменти од автобиографијата на Месут Озил кое го носи името „Магијата на играта“ која ќе излезе на пазарот на 16 март
04.03.2017
Менаџерот на Челзи, Антонио Конте, стави крај на шпекулациите дека по завршувањето на сезоната ќе седне на клупата на Интер
03.03.2017
Играчот на Штутгарт Кевин Гроскројц настрада во тепачка во ноќен клуб пред неколку денови и заврши во болница
03.03.2017
Еден од најдобрите напаѓачи во светскиот фудбал, Златан Ибрахимовиќ ќе потпише нов двегодишен договор со тимот на Манчестер Јунајтед
02.03.2017
Непромислениот потег поради кој Герет Бејл доби црвен картон е една од главните причини зошто Реал не успеа да победи против Лас Палмас
02.03.2017
Актуелниот шпански првак, Барселона, и дефинитивно ќе има нов тренер за следната сезона. Ова стана јасно откако Луис Енрике официјално потврди дека на крајот од сезоната си заминува од „Камп Ноу“
02.03.2017
Пари Сен Жермен може да се раздели со Марко Верати меѓутоа само ако некој понуди 85 милиони евра
01.03.2017
Шампионот во Премиер лигата, Лестер, имал разговори со поранешниот англиски селектор Рој Хоџсон околу тренерската позиција кај „лисиците“
01.03.2017
Антонио Конте по завршување на сезоната ќе ги преземе „нероаѕурите“
28.02.2017
Здравствени проблеми го мачат германскиот репрезентативец
27.02.2017
Иднината на Палермо, тимот на нашите Илија Несторовски и Александар Трајковски, е неизвесна, откако сопственикот Маурицио Зампарини си поднесе оставка од позицијата претседател на тимот
27.02.2017
Златан Ибрахимовиќ вели дека ќе „види што ќе се случи“ околу продолжувањето на неговиот договор со Манчестер јунајтед, но откри дека неговите деца го молеле да дојде на Олд Трафорд минатата година
27.02.2017
Фудбалерот од Того четврти пат во кариерата спасува играч
26.02.2017
Златан Ибрахимовиќ повторно се покажа како човек на одлука за тимот на Манчестер јунајтед, откако во финишот на финалето на ЕФЛ Купот, го постигна својот втор гол за 3:2 победа над Саутемптон
25.02.2017
24.02.2017
24.02.2017
Во осминафиналето на ЛЕ Манчестер Јунајтед за противник го доби рускиот тим, а во оваа фаза ќе гледаме два дуели меѓу екипи од исти држави
23.02.2017
Премиерлигашот се реши за тренерска смена ден после поразот во Лигата на шампионите од Севиља
23.02.2017
Македонија ќе има нов играч во италијанската Серија А, откако струмичанецот Ване Тасевски ги договори условите со тимот на Сасуоло
22.02.2017
Екипата на Јувентус веќе може да размислува за четврт-финалето во Лигата на шампионите откако обезбеди предност од два гола на гостувањето кај Порто. „Старата дама“ славеше со 2:0 со голови на „резервисти“ и тоа во второто полувреме
22.02.2017
Ако неможе на Тумба, тогаш може во Гелзенкирхен
22.02.2017
Вејн Руни најверојатно нема да си замине од Манчестер јунајтед следната недела како што беше известено, но доколку не добие место во тимот би заминал во текот на летото
22.02.2017
Поранешниот бразилски репрезентативец Адријано Леите го прослави 35. роденден во стил, трошејќи 91,000 евра за забава во Рио де Жанеиро
22.02.2017
22.02.2017
21.02.2017
Манчестер сити, Монако, Баер Леверкузен и Атлетико Мадрид се погрижија за вистински голгетерски циркус во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако во двете пресметки се постигнаа дури 14 гола!
20.02.2017
Дани Алвеш влезе во неверојатен напад на неговиот поранешен клуб Барселона, опишувајќи го своето заминување од Каталонија
20.02.2017
Џенова го смени Јуриќ и донесе нов тренер.
20.02.2017
18.02.2017
Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни може да го напушти тимот пред крајот на февруари, со трансфер во Кинеската суперлига пред крајот на трансфер-периодот на 28 февруари, јавува британскиот „Телеграф
18.02.2017
Информациите дека заврши времето на Арсен Венгер во Арсенал и дека се потребни итни промени во клубот се подгреаја по дебаклот кој го доживеаја „топчиите“ против Баерн Минхен во рамките на Лигата на шампионите
17.02.2017
16.02.2017
Фудбалерите на Шалке имаа перфектен настап на гостувањето кај ПАОК во Солун и покрај сите провокации, стигнувајќи до убедлив триумф од 3:0 со кој се на чекор до осмина-финалето од Лигата на шампионите
16.02.2017
На дуелот ПАОК - Шалке е истакнат срамен транспарент кој што се однесува за Македонија
16.02.2017
Барселона важеше за еден од најсериозните кандидати за освојување на титулата во Лигата на шампионите за оваа сезона
16.02.2017
15.02.2017
Баерн Минхен го декласираше Арсенал со 5:1, додека Реал Мадрид се созеде по раното водство на гостите за да стигне до 3:1 победа над Наполи во мечевите од осминафиналето на ЛШ
15.02.2017
Претседателот на турската фудбалска федерација, Јилдерим Демирорен, јавно потврди дека земјата ќе се кандидира за добивање домаќинство на Европското првенство кое во 2024 година
14.02.2017
Пари Сен Жермен ја шокираше Барселона со неверојатна победа од 4:0 во првиот осминафинален дуел од Лигата на шампионите, додека Бенфика стигна до минимален 1:0 триумф над Борусија Дортмунд
14.02.2017
Игор Тудор е новиот тренер на Галатасарај, а на клупата на славниот турски клуб ќе го наследи Јан Олде Рикеринк кој доби отказ поради незадоволувачките резултати, третото место во Суперлигата пет бодови зад водечкиот Бешикташ
13.02.2017
Адидас ја претстави новата топка која ќе се користи за елиминациските мечеви од Лигата на шампиони оваа сезона
13.02.2017
Аргентинецот во наредните денови ќе потпише за Тјанџин Кванжан а неговата плата ќе биде осум милиони евра. На сметката на Интер, кој минатото лето го донесе за беспари, сега ќе легнат 25 милиони евра
13.02.2017
09.02.2017
Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин ќе инсистира европските тимови да добијат 16 места на проширеното Светско првенство во 2026 година, кога ќе играат дури 48 светски нации
09.02.2017
07.02.2017
Поранешниот француски репрезентативец Џибрил Сисе стави крај на фудбалската кариера по 16 години поминати на терените низ Европа
07.02.2017
06.02.2017
Преодниот рок во Кина е до крајот на месецот што значи дека можни се уште неколку фантастични трансфери на играчи од Европа на далечниот исток
06.02.2017
Камерун е новиот африкански крал по победата над Египет со 2:1. Селекторот на гостите Ектор Купе е мајстор за губење на финални мечеви
05.02.2017
Сити освои три бода со гол во судиското продолжение, а Јунајтед беше убедлив против шампионот
04.02.2017
Трансферот на Роман Зозуља од Бетис во Рајо Ваљекано ги крена навивачите на младиот мадридски клуб на нозе, кои веднаш реагираа и го принудија клубот да се откаже од неговите услуги
03.02.2017
Дејвид Бекам е фудбалска икона во својата Англија и човек околу кој ретко се „врзуваат“ скандали, меѓутоа последните тврдеа на францускиот весник „Л’Екип“ и нивната „Фудбал ликс“ едиција даваат малку поинаква слика за поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед и Реал Мадрид
03.02.2017
Казна поради долг кон Трабзон
03.02.2017
02.02.2017
Легендарниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска Дидие Дрогба не потпиша договор со ниту еден клуб во зимскиот преоден рок, а причината веројатно лежи во тоа што има понуда да биде тренер во Челзи
02.02.2017
02.02.2017
Англискиот фудбалски ас ги закачи копачките
01.02.2017
Диего Армандо Марадона е вистинскиот човек за предавање на час со наслов „Глобалната игра - фудбалот, политиката и популарната култура“, нели?
01.02.2017
Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид и Арсенал Николас Анелка си најде нова работа, и тоа во холандската Прва лига
31.01.2016
Досегашниот играч на Марсеј кој играше на позајмица во Џенова, до крајот на сезоната ќе игра како позајмен играч во Милан, кој подоцна има и опција да го откупи договорот
30.01.2016
„Враќањето во Марсеј беше мој личен избор. Повеќе не се чувствував добро во Вест Хем и морав да се вратам назад. Марсеј е прекрасен град за живеење. Повторно сум среќен како некогаш
28.01.2017
27.01.2017
27.01.2017
26.01.2017
25.01.2016
„Со ова уште еднаш ја победивме српската држава, која плати огромен број на стручњаци и експерти за да ја поништат одлуката на УЕФА“ изјави претседателот на косовскиот фудбалски сојуз
24.01.2017
Еугенио Корини си поднесе оставка на кормилото на Палермо
23.01.2017
Фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон е свесен и зборува по инцидентот во кој доби фрактура на черепот при неделниот натпревар со Челзи, објави англискиот премиерлигаш
23.01.2017
Судот во Шарлроа пресуди Фудбалската федерација на Белгија и ФИФА да му платат на Ласана Диара отштета од шест милиони евра поради пропаднатиот трансфер од Локомотив Москва во Спортинг Шарлроа во 2014 година и на тој начин го урна Босмановиот закон, донесен пред повеќе од две децении
23.01.2017
22.01.2017
Лошото момче на италијанскиот фудбал Антонио Касаноќе се откаже од фудбалот ако не добие интересна понуда
22.01.2017
Горан Пандев влезе во 61. минута, во 65. минута на него беше направен пенал, меѓутоа неговата Џенова успеа да стигне само до 2:2 на дуелот со Кротоне
22.01.2017
20.01.2017
Стивен Џерард не може без Ливерпул. Поранешниот капитен на англискиот гигант ќе работи во академијата на тимот од која самиот произлезе
20.01.2017
Голгетерот на Борусија Дортмунд, Пјер-Емерик Обамејанг, вели дека никогаш нема да премине во Баерн Минхен
19.01.2017
19.01.2017
Чонбук Моторс со мито победувал во домашниот шампионат
18.01.2017
Горан Пандев и Џенова се елиминирани во 1/8 финалето од Купот на Италија, откако беа поразени од Лацио со 4:2
17.01.2017
16.01.2017
Сагата меѓу Челзи и Диего Коста продолжува, а по бунтот на Шпанецот и неговото изоставување од составот за мечот со Лестер менаџерот Антонио Конте најави разговор за помирување со својот најдобар напаѓач
15.01.2016
Златан Ибрахимовиќ постигна гол во 84. минута за да обезбеди 1:1 реми на Манчестер јунајтед против најлутите англиски ривали Ливерпул на Олд Трафорд
15.01.2016
Манчестер сити доживеа „потоп“ на гостувањето во Ливерпул кај Евертон губејќи со 4:0, најголем лигашки пораз за нивниот менаџер Пеп Гвардиола во кариерата
13.01.2017
Конте се посомневал во зборовите на Коста за наводна повреда
13.01.2016
Англискиот Манчестер јунајтед има најголеми долгови од сите европски клубови, соопштува УЕФА потпирајќи се на своето истражување за состојбата на фудбалските клубови во Европа
12.01.2016
„Морам да признаам дека ситуацијата е навистина лоша оваа година, без разлика кој е тренер. По три кола Балардини одлучи да си оди, Де Зерби изгуби осум меча по ред и испадна од Купот... Секогаш морам да носам рационални одлуки во обид да ја променам ситуацијата на кој било начин. Тешко е да се спаси брод кој веќе удрил во санта мраз и тоне“ изјави првиот човек на Сицилијанскиот тим
11.01.2017
11.01.2017
10.01.2017
Фудбалска бајка во Англија
10.01.2017