Фудбал
Тодоровски нов капитен на „црвените“, а викендот ќе стане и сопруг 
Откако дојде на клупата на првакот, рускиот стручњак ќе го има првиот меч со неговиот нов тим против Пандури
Засега Шкендија и Вардар беа најактивни, додека Работнички и Хоризонт Т исто така донесоа квалитетни имиња
Македонскиот репрезентативец како позајмен играч доаѓа во тимот од Чемпионшип лигата
Вардар и Хоризонт Турново викендов заминуваат во познатиот туристички центар
Можни ривали на Шкендија се и Брондби, Јанг Бојс, потоа клуб од Москва и др.
Освен дуелот меѓу Лацио и Рома, во Серија А внимание привлекува мечот меѓу Наполи и Милан
Работнички пред нов подготвителен предизвик. Противник е Корона од Брашов, прволигаш од Романија
„Везистот“ на нашиот шампион заработи тешка повреда на скочниот зглоб
УО на ФФМ одржа седница и закажа Собрание за 22 март
Менаџерот на Челзи го сака хрватскиот напаѓач од Баерн Минхен
Од таборот на Монако со интересна информација за бугарскиот интернационалец
Една од најголемите фудбалски престолнини е во криза. Интер и Милан сезонава се претворија во просечни екипи
Разговор со новиот спортски директор на шампионот, Ѓоко Хаџиевски, кој вчера официјално ја презеде оваа функција
Трофејниот тренер Ѓоко Хаџиевски по 11 години се врати во Вардар
Романскиот прволигаш Ботошани би можел да биде новиот тим на Ацо Стојков
Од денеска па во наредните 17 денови тетовските „црвено - црни“ ќе се подготвуваат во турскиот туристички центар
Срамен потег на најдобриот играч за 2013 година и доказ дека и големите имаат свои „бубачки“
Одлуката на сопственикот Општината Битола за давање на ФК Пелистер на берза е помината на Советот
Со 59 поени составот на Јуве има одлични шанси до крајот да ја надмине границата од 100 бода
Реал бара реванш против Атлетико, Бенфика и Порто е треба да покажат зошто се фаворити
Во работата со тимот од Градски парк е вклучен Сила Инса (20), кој беше дел од турскиот суперлигаш Кајзериспор
Андреев промовиран за нов тренер, Симев и официјално нов извршен директор на местото на Митев
Се напаѓаат судиите, се случуваат прекини, никој не води евиденција за тоа кој суди...
Мурињо не сакаше да открие каква била тактиката и пораката што им ја кажал на неговите играчи
Уште на стартот Русинот на своите фудбалери им сервираше „пеколно темпо“ и два тренинга
Атлетико Мадрид става крај на децениското владение на гигантите
Русинот денеска ќе го има првиот тренинг со новиот тим, а неговата промоција ќе се случи утре. Од Вардар со Андреев се очекува одбрана на титулата и успех на меѓународна сцена
Синоќа 26-годишниот Ловречич ги мина лекарските прегледи и се очекува од денеска да се приклучи на тренинзите на „црвено-црните“
Горан Попов и натаму ќе биде член на тимот на ВБА
Како може нашите прволигашки и второлигашки клубови да ги исполнат барањата на Лиценцната и Натпреварувачката комисија во врска со условите на терените и стадионите, ако поголем дел од нив не се во нивна сопственост
Шкендија излезе со соопштение во кое се истакнува дека причината за раскинот на договорот е само приватна работа, додека Неџипи не сакаше да коментира за деталите
Поради повреда на задната ложа напаѓачот на Манчестер Сити Серхио Агуеро ќе отсуствува еден месец
Последниот ден наменет за трансфери фудбалските клубови од петте најсилни европски првенства не трошеа многу
Челзи одигра нерешено без голови, а според португалскиот стратег, главен виновник е противничкиот тренер Сем Аларда
Екипите кои се борат за шампионскиот пехар, својата подготовка ќе ја прават во турскиот туристички центар
Оваа сума е за дури 41 отсто поголема од парите кои биле потрошени во 2012 година
Еден од најдобрите чувари на мрежата сезонава е втор голман во Реал и 682 минути е без примен гол
Откако Пеп Гвардиола седна на клупата на Баерн Минхен, Лав од лев бек стана главен во тимот на Баерн Минхен
Николов се предомисли, се враќа во САД и до летото ќе го чува голот на американскиот второлигаш Форт Лаудердале Страјкерс
За членот на азербејџанскиот Хазар Ланкаран Хоризонт Турново засекогаш ќе остане во неговото срце
„Бев целосно изненаден и збунет кога видов дека овој тим ме бара на двонеделна проба“, ни изјави Стојков
Преглед на 23 коло од англискота Премиер лига
Во Италија поделени наградите за најдобрите за 2013 година
Според италијанскиот локален весник „Ил Матино“ Пандев ќе ги напушти Наполи по сезоната
„Не е толку важен резултатот колку желбата за победа, залагањето и односот на моите фудбалери на оваа прва контрола“, вели Шпетим Дуро, стратегот на Шкендија
Десет пријателски натпревари на бразилската фудбалска репрезентација се под истрага на бразилските државни органи
Среќната бројка на „ѓаволите“ остана да чека нова легенда
Моментот се случи во 72 минута. Судијата Влахо побарал од Ангеловски да ја напушти клупата што тим-менаџерот на „црвените“ одбил, па 20. минути порано отсвирил крај на средбата
Аргентинецот најзаслужен за пласманот на „граѓаните“ во 1/8 финалето на ФА Купот. Тешката повреда на Брајан Овиедо, пак, фрли сенка на победата на Евертон над Стивениџ
Русинот вети изградба на претпознатлив фудбалски бренд кој не само што ќе влезе во групите од Лигата на шампионите, туку ќе биде редовен учесник во најелитното европско натпреварување
Манчестер Јунајтед потроши 37,1 милион фунти за трансферот на Шпанецот на Олд Трафорд. Тоа е седум милиони фунти повеќе од сумата што беше платена за Димитар Бербатов во 2008 година
Нашите информации говорат дека руски тренер ќе седне на клупата на местото на Благоја Милевски. Дознавме дека новиот предводник има одлична биографија работејќи во неколку тимови во неговата земја
Покрај Бугаринот од Витоша Бистрица, во Градски парк вчера пристигнаа и Стефан Вујчиќ од Интер Запрешиќ и голманот Петар Баснарков од Дрита 
За потписот на најдобриот играч во Македонија понудени се 300.000 долари отштета за есенскиот првак во домашниот шампионат
Претседателот на Барселона, Сандро Росел поднесе оставка и да го остави тимот на сред сезона поради тоа што во Шпанија се води постапка против него околу висината на трансферот на Нејмар
Фудбалскиот репрезентативец на Уругвај Диего Форлан ќе ја продолжи кариерата во јапонската екипа Серезо од Осака
На Манчестер Јунајтед му здодеа од критиките поради лошите настапи и резултати и реши да тргне по засилување на екипата со цел да ја спаси сезоната
Само детали го делат Илчо Наумоски од дресот на Вардар. Екс членот на Матерсбург и на Интер Баку вчера се приклучи на тренинзите на својот нов тим
Дарко Тофилоски се врати на тренинзите на Кошице, а игра и пријателски натпревари за овој тим
Првичните најави беа дека Стефан Ристовски би можел да се врати во Парма. Меѓутоа, проблем е неговата позајмица која ја има со Латина, а која е со важност до крајот на сезонат
Откако го засили тимот со дури девет нови фудбалери, екипата на Шкендија ја почна втората фаза од подготовките
Шпанецот кој е во втор план кај Мурињо е посакуван од Манчестер Јунајтед и веќе е познато колку ќе изнесува понудата
Фудбалерот на Барселона, Нејмар во моментов е повреден, но неговото име и понатаму е присутно низ медиумите
Најдобриот фудбалер во Европа за минатата сезона, но не и најдобар во светот, Франк Рибери не успеа да издржи и го кажа јавно своето разочарување од доделувањето на „Златната топка“ за 2013 година
„Сино-белите“ во овој период лани беа хит на првенството со реални шанси и за излез во Европа, сега ги очекува гола борба за зачувување на местото во домашната елита 
Дарко Велковски од вчера се наоѓа на проба во Удинезе
Понудата на РК Вардар за купување на акциите на ФК Вардар ги исполнува сите услови, со што останаа само часови до официјализација на влезот на Русинот Самсоненко во ФК Вардар
Мирко Вучиниќ е на слатки маки во изборот во која екипа да ја продолжи кариерата. Црногорецот доби понуда од Англија, меѓутоа, најверојатно, ќе продолжи во Италија
По триумфот над Манчестер Јунајтед во дербито на 22. коло во Премиер-лигата, менаџерот на Челзи, Жозе Мурињо, изјави дека го сака англискиот фудбал повеќе од многу свои англиски колеги
Чилеанскиот интернационалец Артуро Видал со секој нареден меч само го потврдува својот квалитет и се промовира во лидер на италијанскиот првак Јувентус
Само три дена откако беа пуштени нови јавни повици за купување на акциите на ФК Вардар, јавното отворање на понудите ќе го даде новиот газда кој ќе донесе многу добри времиња во најтрофејната екипа
Во Хоризонт Турново секојдневно стигаат понуди за нивниот капитен
Ништо од австралиското засилување за македонскиот национален тим. Бен Кантаровски нема намера да ги промени репрезентативните бои и да настапува за Македонија
Капитенот на „црвените“ потпиша две и полгодишен договор со премиерлигашот на БиХ, денеска (11 ч.) промоција по што ќе се приклучи на подготовки на „бордо-белите“ во Читлук
Екипата на Шкендија во саботата го комплетираше трансферот на младиот 21-годишен фудбалер Елвир Нуриши, кој доаѓа од екипата на Истра од Хрватска
Стратегот на Челзи, Жозе Мурињо, повторно се обидува да биде во центарот на вниманието, а пред вчерашното дерби против Манчестер Јунајтед имаше интересна изјава поврзана со првата ѕвезда во таборот на „ѓаволите“, Вејн Руни
Мурињо погоди што во стартниот тим го внесе Ето место Торес. Камерунецот постигна хет-трик и ја обезбеди победата за Челзи со 3:1
Шампионатот на Шпанија станува многу поинтересен откако вчера Барселона и Атлетико одиграа реми против Леванте односно Севиља, а му овозможија на Реал Мадрид да им се приближи на еден поен
Водечкото дуо во италијанската Серија А, Јувентус и Рома, славеа победи и останаа на исто растојание и по 20. коло
Соиграчите од Милан од сезоната 2004/05 може да соработуваат во стручниот штаб
„Вардарците“ ќе почнат да тренираат и ќе го чекаат влегувањето на големиот спонзор
Легендарниот Бразилец дефинитивно се враќа во Европа
Најдобриот македонски фудбалер во топ 20 фудбалери кои без отштета преминале во друг клуб
Фудбалерите без трансфер надвор се потенцијална цел на нашите најбогати клубови
Сандерленд во рамиките на англискиот лига-куп ги совладаа „црвените ѓаволи“ со 2:1
„Кралевите“ ќе го бараат најефикасниот играч во Премиер-лигата
Тој е вториот фудбалер што им пристапи на „црвените“ во зимската пауза по Арѓент Гафури од Ренова
Дуелите од 18. коло во Серија „А“ и во Примера донесоа моменти за паметење
Во Манчестер Јунајтед му даваат огромна сума на менаџерот за засилувања
„Кралевите“ ќе го бараат најефикасниот играч во Премиер-лигата
Мојс го повтори резултатот на Кеј од пред 66 години и на првиот меч во новата година забележа пораз
Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед е нов менаџер на англискиот премиерлигаш
И Работнички и Шкендија го потврдија двојниот трансфер од Скопје во Тетово
Што го очекува мак фудбалот во следните 12 месеци?
Двајца фудбалери на Работнички заминуваат во ист правец 
Манчестер Јунајтед претрпе нов пораз и на најлош можен начин ја стартуваше 2014 година
Анкета на „Македонски спорт“ за најдобрите стратези и фудбалери во изминатата есенска полуепата
Фудбалски моменти што ја одбележаа 2013 година на светско ниво
Новогодишно интервју со новиот селектор на македонската фудбалска репрезентација
Манчестер Јунајтед во добро расположение ја чека новата година
Во интервју за „24 вести“ Горан Пандев го повтори она што ексклузивно го кажа за „Македонски спорт“ во октомври
Според нашите информации, Стојков во новата година ќе потпише за унгарскиот прволигаш
Молк во Работнички по понудата од Норвежаните за влез во прволигашот
Вардар го добива и очекуваниот спонзор со кој ќе прави европски тим за високи дострели
Гостите од Скандинавија на маса ставиле неколку понуди, нивните домаќини треба да се изјаснат во почетокот на јануари
Стенио Жуниор, Баже Илијоски, Изаир Емини, Ацо Стојков и др. квалитетни фудбалери според очекувањата ќе бидат ѕвезди на претстојниот преоден рок
Горазд Михајлов и дефинитивно си заминува од клупата на Напредок. Тренерот ја потврди оваа информација бидејќи изминал рокот за состанок со првиот човек на кичевци
И официјално, велешанецот Денис Махмудов е нов член на холандскиот прволигаш Цволе
Капитенот на Реал Мадрид, Икер Касиљас, решил да си замине од клубот на крајот од сезоната, доколку не успее да го врати статусот на прв чувар на мрежата, пишува весникот „Ас“
Поразот од Манчестер Сити го чинеше Ливерпул пад од првото на четвртото место на табелата и негатива од три поени во однос на новиот лидер Арсенал
Арсенал е на пат да остане без левиот бек Бакари Сања откако Французинот одлучи да не прифати продолжување на договорот туку да ја продолжи кариерата во друг клуб
Тричковски не се радуваше бидејќи во Беверен е позајмен токму од Бриж
Започнува зимската трансфер бура
Продолжува сагата за влез на странски капитал
Додека градот го продава клубот, раководството и стручниот штаб го гради тимот
Нашиот најдобар фудбалер далеку од враќање во репрезентацијата
На табелата сега Арсенал има 39 бодови, еден повеќе од Манчестер Сити. Челзи е на третото место со 37
Шампионот губеше со 0:2, но на крајот се радуваше на триумфот од 3:2
Топчиите направија пресврт за да го добијат лондонското дерби со Вест Хем
Поранешниот репрезентативец имаше година за паметење
Македонскиот репрезентативен стопер на пат кон Русија
Тимот од Софија ќе се обиде да го обезбеди услугите на Бобан уште во зимскиот преоден рок
Македонија вчера ги додели признанијата за најдобрите во фудбалот во 2013 година
Талентираниот чувар на мрежата 12 денови во јануари ќе помине на проба во калчолигашот
Англичанецот летово ја заврши кариерата во тимот на Пари Сен Жермен
По пауза од шест месеци некогашниот капитен се враќа во својот матичен клуб
Случајот со позајмени фудбалери меѓу Динамо и Локомотива продолжува
Англискиот гигант две и пол децении чека титула во домашното првенство
Oфицијалниот сајт на УЕФА со посебна сторија за Хоризонт Турново и стратегот Гоце Седлоски
Голгетерот има усмен договор со шампионот за „кам-бек“ во Вардар
Невозбудливо дерби го заокружи 17. коло во премиерлигата
Хрватските медиуми откриваат скандал при трансфери
Португалецот кој летово по вторпат се врати во премиерлигашот покажува огромна лојанлост
Новиот селектор и нашиот најдобар фудбалер ќе разговараат за иднината на македонската репрезентација
Шпанецот којшто е без договор со шампионот и натаму не знае ништо за својата иднина
Баварскиот гигант е најдобар тим на планетата за 2013
Предводникот во играта на Баерн Минхен, Франк Рибери е избран за надобар фудбалер на турнирот
Тимовите од Милано одиграа многу лош меч кој беше одлучен во финишот со само еден гол
Во наредните 10 години тимот од Серија А под своја капа ќе го има проектот за млади фудбалери
Нашите фудбалери тешко успеваат во клубови надвор од Македонија
Хрватските медиуми го прогласија нашиот поранешен капитен за највлијателен фудбалер од странство
Поранешниот директор на Јувентус, Лучијано Моџи, доби намалување на затворската казна
Во оваа година македонскиот национален има пад од три позиции на ФИФА листата
Братот на новиот селектор на Македонија е пред враќање во земјава
Германскиот голман со македонско потекло денеска му кажува збогум на играњето фудбал
Ќе биде направена екипа која ќе царува во Македонија, а ќе има успеси и на меѓународна сцена
Французинот израснал во сиромашно семејство во местото Булоњ сур Мер
Шпанскиот стратег е најскапоплатениот тренер во светот
Вардар и Форца царуваа на турнир за деца во Србија
Нови детали од акцијата „последно обложување“ во Италија
Управниот одбор на ФФМ на вчерашната седница ги одбра најдобрите за 2013 година
Nашиот најтрофеен клуб со моќен спонзор кој ќе дава милиони во следните 10 години
Откако ги мина лекарските прегледи, Тасевски во Тајланд е најавен како огромно засилување на Бангкок глас
Англискиот гигант дава 200.000 фунти неделна плата ако Уругваецот реши да потпише нов договор
Некогашниот капитен на Милан е вмешан во скандалот со местенките
Европскиот шампион беше поуспешен од азискиот на Светскиот клупски шампионат
Новиот селектор со 10.000 евра месечно е платен повеќе од Јаневски и Јонуз, но, сепак, помалку од Тошак и Катанец
Сега веќе екс левокрилниот напаѓач на Феризај (Косово), вчера и официјално се договори 18 месеци да го носи дресот на Шкендија
Ждрепката за осмина-финалето на Лигата на Шампионите одреди два ултраинтересни натпревари Барселона-Манчестер Сити и Баерн Минхен-Арсенал
Шампионот подготвен за продажба, градот го продава својот дел од акциите на Македонската берза
Историски момент за младиот македонски репрезентативец во Националниот куп на Шпанија
Победата на Наполи (4:2) можеше да биде поубедлива ако Горан Пандев реализираше пенал во последните минути од мечот
Гол шоу го одбележа дербито во англиската премиер-лига, 16. коло
Не е познато колку ќе чини акција на нашиот најтрофеен клуб, но ова е чекор кон продажба на „црвено-црните“ на нов газда, а тимот се очекува да добие и нова управа
Групната фаза во сезоната 2013/2014 донесе интересни резултати во кои паднаа неколку рекорди, а имаше и изненадувања па осминафиналето во Лигата на шампионите ќе биде уште поинтересно
Полни со самодоверба по триумфот над Баерн, фудбалерите на Манчестер Сити очекуваат да ја повторат играта и денеска против лидерот Арсенал
Наполи кој разочарувачки беше елиминиран од Лигата на шампионите, утре на свој терен игра дерби дуел со Интер, во рамките од 16. коло на италијанската Серија А
Атлетико Мадрид заедно со Барселона се единствените две екипи кои имаат стоостотен ефект пред своите навивачи победувајќи во сите седум средби сезонава
Играчите знаат да се „опуштат“ за време на паузата и новогодишните празници па да јадат сè и сешто. „Не можеме да ги контролираме, освен во карантини и на подготовките“, велат докторите на нашите екипи
Македонецот е еден од споменуваните фудбалери кои би можеле да се вратат во словенечкиот шампион во зимскиот преоден рок
На состанокот беше доставен и предлог за измена на правилото за настап на млади фудбалери во Првата лига и во Втората што би важело од сезоната 2014/15
Лесно му е тимот на Хоризонт Т кога во своите редови го има Дејан Блажевски. Лесно им е и на претседателот на клубот Орце Тодоров и стратегот Гоце Седлоски кога го имаат кај себе фантастичниот напаѓач од Скопје
Дознавме дека одличниот стопер  е многу блиску до црвено - црниот дрес  иако и Металург се прашува зошто договорот на Седат Бериша со „железарците“ трае до јуни
Со 6. коло во Лигата на Европа се спушти завесата на меѓународната клупска сцена на стариот континент
Бразилецот го напушта „тумбе кафе“ и се сели во градот под Шара
Официјална промоција на новиот селектор на македонија вчера во куќата на фудбалот
Хоризонт ја слави најдобро одиграната полусезона во својата историја и, секако, огромниот успех со освоеното прво место
Добредојде селекторе! Новиот предводник на националниот тим вчера пристигна во нашата земја
Италијанскиот првак е елиминиран во групната фаза од Лигата на шампионите
Неаполитанците го совладаа Арсенал со 2:0, но се радуваше и Борусија Д. кај Олимпик (М)
Англија и Германија се двете земји кои остануваат со по четири екипи во осминафиналето на ЛШ
Португалскиот напаѓач има девет гола во групната фаза од ЛШ
На 24 декември, во „Александар Палас“ ќе се прогласуваат најдобрите во мак – фудбалот
Манчестер сити со пресврт му го нанесе првиот пораз на актуелниот шампион во новата сезона на ЛШ
Неговата официјална промоција е закажана за четврток, договорот со ФФМ е со важност за две години
Очекуван изборот за тројцата најдобри според ФИФА
Гледачите на „Сао Паоло“ останаа разочарани зашто Наполи водеше, а одигра 3:3
По поразот од Евертон, шампионот сега со 0:1 загуби и од Њукасл
„Црвено-црните“ во 19. коло на домашен терен одиграа само 0:0 против Шкендија
Хоризонт Т. во чекор го следеше Пелистер, кој го декласира Напредок
До почетокот на Светското првенство остануваат уште 187 дена
Групата „Д“ е тешка вкупно седум титули, што е многу повеќе од другите групи
Во пресрет на одигрување на последното коло од есенскиот дел во првата фудбалска лига
Вардар в недела ја пречекува Шкендија на својот стадион
Шкендија подготвена да „пука“ на големо во зимскиот преоден рок
Поранешниот играч на Милан контра Барбара Берлускони
Првите натпревари се играат на 19 март 2014 година
 Фан на Феенорд во обид да се осигура за кој тим ќе навива неговото дете
ФИФПРО во соработка со ФИФА ги објави 15-те фудбалери кои конкрираат за најдобар од средниот ред
На страницата на УЕФА може да се гласа за идеалниот тим за 2013
По повредата на коленото Холанѓанецот ќе паузира шест недели
Работнички успеа да ја надополни негативата (0:1) од првиот меч со Пелистер и продолжи во националниот куп
Нападот на Турново сезонава е еден од најефикасните на стариот континент
Евертон славеше со 1:0 на „Олд Трафорд“, во дуелот кој го одбележа 14. коло на англиската Премиерлига
Уругваецот постигна три хет-трика против Норич, нешто што никому во Премиер лигата не му успеало
ФИФА и Адидас ја преставија топката со која ќе се игра на Светското првенство идната година
Професионалната лига на Шпанија најде начин да одбере двајца
Јане Павловски, првиот човек на Еуромилк, со поинаков став за дуелот со Брегалница
Брегалница најавува дека идната полусезона нема да се бори за опстанок
Актуелниот шампион е на чекор до титулата откако го совлада Гостивар со 2:1
Фото-сторија на „Македонски спорт“ за тоа на какви терени играат нашите фудбалери
Покрај поразот во Билбао, Барса израмни рекорд на Реал
Брегалница и Еуромилк битката од теренот ја продолжија и по пресметката која заврши без победник 1:1
Најдобриот македонски фудбалер на својот јубилеен меч постигна гол и асистираше за победа
Аргентинецот по пауза од речиси еден месец повторно е на теренот
Пред овој дуел Хоризонт, Пелистер и Работнички го делат првото место
Богат викенд за нашите интернационалци
Шкендија ниту со новиот тренер не успеа да ја прекине лошата серија и одигра само 0:0 пред своите гледачи
Капитенот на македонската репрезентација наиде на неоправдани критики по официјалното повлекување
Десната рака на претседателот Силвио Берлускони си заминува од клубот по 27 години работа
Новиот селектор е оптимист дека Македонија има шанси за пласман на ЕП 2016
Поранешниот наш кормилар, а сега тренер на белгиски Монс, порачува дека е отворен за прашања
Треба да му се дадат одврзани раце на Бошко Ѓуровски, истакна фудбалерот на векот
Екипата од Битола е во мода во македонскиот фудбал и нема намера да запре со позитивната серија
Кој покрај градот ќе финансира во најтрофејниот македонски тим и ќе направи успех
Последните средби од ЛШ донесоа уште две екипи во осминафиналето, а тоа остави простор за уште осум тима
Македонската фудбласка репрезентација забележа скок од две места на најновата ФИФА ранг-листата
Уште во првиот дел Вардар со три гола успеа да го реши поголемиот дел од прашањето за победникот
По синоќешните средби уште две екипи кои обезбедија осминафинале - Манчестер и ПСЖ
Битолчани со триумфот над Гостивар, а Вардар над Металург за првпат го делат првото место на табелата
Дури 12,000 ултраси на Ајнтрахт отпатуваа за Бордо и поставија нов рекорд во ЛЕ
Арсенал, Наполи и Борусија Д. ќе се борат до последна минута во ЛШ
Eкс-селекторот Никола Илиевски дава свое мислење за новиот предводник на националите
Битолчани со триумфот над Гостивар, а Вардар над Металург за првпат го делат првото место на табелата
Уште во првиот дел Вардар со три гола успеа да го реши поголемиот дел од прашањето за победникот
Искусниот стратег официјално седнува на клупата на репрезентацијата
Нашиот поранешен репрезентативец потпишал двегодишен договор со ФФМ
Победата над Металург отвора нови хоризонти во плановите на Пелистер оваа сезона
Екс-репрезентативецот Саша Илиќ застана на голот на Еуромилк против Ренова во неделата во Тетово
Норвешка компанија е силно заинтересирана за влез во фудбалскиот клуб од градски парк
Пелистер го совлада Металург со 4:2, а сите четири гола ги постигна Бразилецот Жуниор
Во дуелот на финалистите од ЛШ, Баерн доминантен, Бундес-лига, 13. коло
Водечките екипи во шпанската Примера ја покажаа силата и доминацијата и во дуелите од 14. коло
Балотели не реализираше пенал при 1:1, па Милан не успеа да дојде до победа и падна дури на 13. место
Шпетим Дуро (53) од Албанија е новиот тренер на тетовскиот тим
Фудбалерите на Гоце Седлоски одиграа перфектен меч и ја преполнија мрежата на слабите гости
Вардар имаше водство во Штип, но не успеа да дојде до цел плен. Ремито беше најреален резултат
Проблеми за Баерн Минхен пред саботното дерби во Бундес-лигата
Кој е идеалниот тим од фудбалски мајстори кои нема да го видат Мундијалот
Првиот човек на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски, имал состанок со Христо Стоичков за селекторската функција
Голманот ќе тренира со бундеслигашот дедека трае паузата во амеиканското фудбалско првенство
Тетекс и Брегалница одат во полуфиналето, а таму ќе им се приклучи и Металург