Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Се прекинува производството на Фолксваген фаетон

Индиректна „жртва" по аферата „дизелгејт" во Фолксваген е моделот фаетон, чие производство се прекинува во 2016 година како дел од најавата за кратење на трошоците. Бидејќи моделот е непрофитабилен компанијата реши да ја го прекине производството во фабриката во Дрезден и тоа во март 2016.

Автономните возила може да бидат забранети во Калифорнија

Одделот за моторни возила (ДМВ) во Калифорнија воведе бројни ограничувања што ќе ја ограничат употребата на автономните возила без возач на јавните патишта.

Во Македонија пристигна новиот Nissan X – trail

Најновиот модел е одраз на Nissan-овото искуство на производство на теренци со интегрирање на елементи, погони и врвни технологии.

Кадис го прослави 25 роденден

Малку компании во Македонија можат да се пофалат со успешност, особено на долги патеки, со задржување на имиџот кој го имаат стекнато и со довербата кај протрошувачите. ТД Кадис постои четврт век во авто бизнисот во Македонија.

Бидете подготвени за магла и дождови

По долгото и топло лето многумина неподготвени ги дочекуваат првите влошени временски услови што е причина за бројни тешки сообраќајни несреќи. Продолженото топло време само ја одложува потребата за преглед и подготовка на возилото за дождливите, магливи и снежни денови што ни претстојат.

Дојди во Форца, напиј се и најади се, а ние ќе те возиме до дома

Како дел од кампањата што во Македонија се одржува за поголема безбедност во сообраќајот, Форца кафе бар и ресторан и Аутомотив Груп им нудат интересна можност, да добијат бесплатно возење од и до дома, а се со цел да не се грижат дали ќе бидат поопуштени во дружењето и безбедно да стигнат дома.

„ЏМ“ и „ЛЏ“ работат на евтино електрично возило со среден домет

Двата партнери во 2017 година би требале да го промовираат заедничкиот проект, „шевролет болт", модел што би чинел 30.000 долари и со едно полнење би можел да мине околу 320 км.„ЏМ" бараше партнер за создавање на ова...

Тојота повлекува 6,5 милиони возила заради прозорците

Производителите на автомобили често имаат проблеми со некои од моделите што се во продажба, па за да нема поголеми проблеми бесплатно ги повикуваат сопствениците во сервис на отстранување на грешката или проблемот што бил предизвикан.

„Астон Мартин ДБ10“ е новиот миленик на Џејмс Бонд 007 (Видео)

Во најновиот филм со Џејмс Бонд, Спектра, главниот актер Даниел Креиг вози „астон мартин Дб10", автомобил произведен во ограничена серија од само 10 примероци. Досега имаше некои трејлери од новиот филм што треба да се појави во кино салите на крајот на ноември годинава.

„Јамаха“ ќе го покаже својот прв концепт на автомобил

Во светот се познати по производство на моторцикли, квадрови и санки за снег, но сега јапонската компанија на саемот во Токио ќе покаже нешто сосема ново, концепт на автомобил.

Pages