Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Нов суперавтомобил со 1.500 коњски сили што чини 2,6 милиони долари (ФОТО)

Иако мина само една декада откако Bugatti почна со производството на суперавтомобилот Veyron, познатиот бренд ја завршува таа ера и отвора ново поглавје. Наследникот го покажаа на саемот во Женева под името Chiron.Исто...

"Vision S" ги најавува идните СУВ модели на Skoda

Во последниве години, чешката компанија која е дел од Фолксваген концернот ја прошири и обнови својата моделска гама. Во моментов се засилува гамата со нови СУВ модели. Со Skoda Vision S, чешкиот автомобилски производител прикажува како ќе изгледа дизајнот на идните спортско-корисни возила на Skoda.

Волво со рекордна продажба и добивка

Групацијата „Волво карс" продаде рекордни 503.127 возила во 2015 година, што, за прв пат, се случува во нејзината 89-годишната историја на постоење на компанијата. Исто така, компанијата забележа и рекордна оперативна добивка од 707 милиони евра

Иднината на компактните СУВ возилата е - „eX Concept“

Mitsubishi Motors на 86-то издание на саемот за автомобили во Женева дебитира со концепт возилото MITSUBISHI eX Concept, кој за првпат се прикажува во Европа и ја претставува иднината на компактни SUV возила на Mitsubishi Motors со електричен погон и со автономија на движење од 400 км

Натрапник ја прекина прес конференцијата на Фолксваген во Женева (ВИДЕО)

Аферата „Дизелгејт" која го тресе Фолксваген последнава година се уште е актуелна, а на саемот во Женева на официјалната прес конференција несакан гостин на интересен начин го прекина говорот на првиот човек на...

Познато како би изгледала новата шевролет нива

Познато беше дека ќе има втора генерација на славната лада нива, но сега се познати и скиците за нивниот изглед, што се појавија во јавноста е се од заводот за патенти.Моделот го следи изгледот на концептот што го носи...

Стефано Доменикали ќе биде нов директор на Ламборгини

Човекот што раководеше со Ф1 тимот на Ферари до 2014 година, Стефано Доменикали најверојатно ќе биде нов извршен шеф на Ламборгини, италијанскиот автомобилски бренд кој е дел од Фолксваген концернот.

Светска премиера на БМВ М2 и БМВ Х4 М40и

Германскиот производител на автомобили објави дека на саемот на автомобили во Детроит што ќе се одржи од 11 до 24 јануари 2016 година ќе има светска премира на двата најнови спортски модели, M2 и X4 M40i

Парламентот на ЕУ одобри покренување истрага против Фолксваген

Европскиот парламент одобрил основање на комитет кој ќе го истражува скандалот поврзан со лажирањето на вредностите на издувните гасови кај возилата на Фолксваген, и ќе испита дали регулаторите направиле пропуст при дефинирање на тестовите за проверка на штетни гасови, што овозможило манипулација со резултатите на тестовите.

Привремено забранета продажба на дизел автомобили!

Врховниот суд во Њу Делхи решил привремено да забрани продажба на возила со дизлески агрегат поголем од 2.000 см3, како дел од намерата за намалување на загаденоста во главниот град на оваа земја. Забраната стапува на сила веднас и ќе трае до 31 март 2016 година.

Pages