Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Затворање на фабрика ќе го чини „Опел“ 600 милиони евра

Секој од мометно вработените 3.300 работници на сметка ќе добие по 160.000 евра како отпремнина

„Нисан пулсар“ е новиот ривал на „голф“ (ФОТО + ВИДЕО)

Да се има возило во класата каде владее „голф„ значи да се има продукт што ќе биде купуван, а истовремено ќе понуди повеќе од Германецот. „Нисан“ за европскиот пазар подготвува модел што треба да им конкурира токму на „...

Слаб јен – силна Тојота

Јапонскиот производител на автомобили „Тојота“ објави дека нивната годишна заработувачка е дуплирана благодарение на слабиот јен и намалувањето на трошоците. Во деловната година која заврши на 31 март, компанијата...

БМВ ќе дизајнира возови во Малезија

Покрај бизнисот со автомобили и моторцикли, Германски БМВ ќе дизјанира и возови. Наскоро во местото Кланг Валеи во близина на Куала Лумпур ќе има возови конструирани од германскиот Сименс, а ќе бидат дизајнерски...

Камери одзади ќе бидат задолжителни во возилата во САД од 2018 година

Американската Национална агенција за безбедност (НХТСА) ги усвои прописите според кои сите нови возила на пазарот во САД од мај 2018 година ќе мората да имаат вградено камери позади. Оваа обврска се воведува за да се...

„Канџи“ за странските возила во Белград

За најмалку двa неплатени дневни билети за паркирање во Белград, „канџи“ на тркалата ќе добијат и возилата со странски таблички кои направиле прекршок во текот на денот. Најголеми должници во Белград последните три...

Нов салон – нови амбиции

Аутомотив Груп ги потврдува своите амбиции Нисан во Македонија конечно да освои 4% од уделот на пазарот на автомобили.

Сеат се приклучи кон семеjството на “Порше Македонија”

Водечката компанија на домашниот автомобилиски пазар “Порше Македонија” и официјално е нов, ексклузивен дистрибутер на познатиот шпански бренд Сеат. Со ова “Порше Македонија” на своето портфолио на брендови во кое...

Автомобил за в град, но и за на пат – „Сплит & Го“ (ФОТО+ВИДЕО)

Сакате мал автомобил што може да го паркирате насекаде низ град а исто така, сакате и автомобил со којшто ќе може да патувате? Младиот дизајнер, Кенан Халилоглу, го има вистинското решение – „Сплит & Го“, автомобил...

Од светската премиерата во Женева новата C-Class и GLA директно во Скопје

Мак Аутостар со два нови модели на Mercedes-Benz го прославува 20 годишниот јубилеј

Pages