Автомобили

МАКЕДОНЕЦОТ СПРЕЧЕН ОД ОРГАНИЗАТОРИТЕ ДА ДОЈДЕ ДО ПОБЕДАТА

Италијанците се исплашиле од Иџе: Не сакаа да го развиорат македонското знаме!

Започна новата наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија

Денес официјално започна новата, голема наградна игра на ЛУКОИЛ Македонија, под...

Погледнете каков „ѕвер“ ќе вози Кристијано...

Само две недели после „трансферот на векот", од Реал Мадрид во Јувентус,...

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Знак со сензор што ве фаќа ако користите мобилен во автомобил

Во В.Британија почнало тетсирањето на новите знаци кои во себе имаат и сензори што реагираат доколку покрај нив мине автомобил, а возачот внатре користи мобилен телефон. Новите детектори во моментов се тестираат во...

Субвенции до 10.000 евра за купување електрично возило

Бидејќи Франција има големи проблеми со загадувањето, а најголем дел отпаѓа токму на возилата, и тоа оние постари, Владата на таа земја се решила на интересна мерка. Сите сопственици на дизелски автомобили може да...

Тесла му ги краде вработените на Епл

Американскиот производител на автомобили, Тесла, сериозно му станува ривал на Епл, но, не според производството на некој телефон или слични производи, туку заради фактот што многу вработени веќе решија да заминат....

Форд мондео избран за „Автомобил на годината во Македонија за 2015“

Новиот модел на Форд мондео е избран за „Автомобил на годината во Македонија за 2015“ од страна на Националното жири, во конкуренција на шест финалисти. Ова е традиционален 20-ти избор на „Автомобил на годината во...

Новата генерација на Нисан во Македонија

Потполно новиот NISSAN X-TRAIL и новиот Nissan Juke веќе се достапни и за македонските купувачи и се изложени во ново отворениот ексклузивен салон на NISSAN. Заедно со моделот Qashqai, сите возила од програмата на...

Британците градат „автомобил“ кој ќе вози со 1600км на час! (ФОТО+ВИДЕО)

Во 2015 светот ќе одбележи поместување на границите на земната брзина. Британците работат на автомобил, кој ќе биде најбрзото движечко тело на тркала и кој, според предвиденото, треба да достигне брзина од приближно...

Совети: Есенските дождови се најопасни

По долгото и топло лето многумина неподготвени ги дочекуваат првите влошени временски услови што е причина за бројни тешки сообраќајни несреќи

„Волво“ со трицилиндри

Понудата на моторот со три цилиндри стана модерно последниве години, па се повеќе производители на тој начин се обидуваат да ја намалат потрошувачката, а истовремено да имаат и силни мотори. И „Волво“ ќе им понуди на...

Мерцедес АМГ ГТ ќе биде претставен на 9 септември

За овој модел се зборува одамна и се чини дека врвот на интересот околу него ќе биде на 9 септември. Според некои гласини се очекува претставувањето да биде онлајн. Околу еден месец подоцна ќе биде претставен и пред...

Избегнете ја мачнината и повраќањето додека патувате

Со темелни истражувања дојдено е до следните заклучоци: кон повраќање за 20 до 30 проценти се посклони мажите пред жените, кај поголемите автомобили (теренци, комбиња) проблемите се поизразени отколку кај лимузините

Pages