Авто-мото

ОБВИНЕНИЈА, ОПРАВДАНИ ИЛИ НЕ?

ЛОРЕНЦО: Маркез ми ја уништи трката и ногата

Маркез го одбрани домашниот терен, има фора од „...

Марк Маркез славеше на трката во Арагон во рамките на Мото ГП шампионатот....

Доминираше Дукати на Арагон, пол позиција за...

Возачите на Дукати, Хорхе Лоренцо и Андреа Довициозо ги остварија најдобрите...

ХАМИЛТОН МОЖЕ ДА ПРАВИ ШТО САКА: Победи во Монца...

Директорот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека победата на Луис Хамилтов за ГН на...

Бузалковски вистинско изненадување во класата МХ опен

На првата трка која се одржа на патеката „Лагово" кај Прилеп во организација на мото клубот „Ноќни волци" во соработка со екстрим клубот „Сторм Рајдерс" мотокросистите од Ендуро Тим Водно Скопје беа успешни речиси во сите класи.

Фетел ја освои Канада за 50 победа во кариерата

Себастијан Фетел ја оствари 50. победа во кариерата во Формула 1 и е само четвртиот возач со ова постигнување зад Михаел Шумахер, Луис Хамилтон и Алан Прост.

ФЕТЕЛ: Станав на 'вистинската нога', тоа беше добар знак

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел се пошегува со новинарите откако се избори за најдоброто стартно место за ГП на Големата награда на Канада која се вози вечерва на патеката „Жил Вилнев"

Повторно „високи октани" на Водно

Ридско автомобилската трка на Водно, која ќе се одржи викендов од 8 до 10 јуни, на патеката на Водно во Скопје, а во организација на АКК Примо авј „Пролет" и ќе се бодува во државниот шампионат на Република Македонија на ридски патеки.

РОСИ: И понатаму не сум доволно брз...

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси рече дека нешто му недостасува да се бори за титулата и покрај освоеното трето место на ГП за Големата награда на Италија по кое напредуваше на второто место во генералниот пласман.

Ечи македонската химна во Бугарија, Бузалковски повторно со победа!

Викендов се возеше петтата трка од БМУ ЕВРОПСКИОТ шампионат во брзински моторциклизам,каде што се натпреварува и нашиот најмлад натпреварувач Христијан Бузалковски, од Ендуро Тим Водно – Скопје.

Дојде и тој ден – Лоренцо победи на Дукати

Дури 18 месеци откако се придружи на тимот на Дукати, Хорхе Лоренцо освои прво место во една трка во шампионатот Мото ГП.

„ДОКТОРСКО ВОЗЕЊЕ" НА МУГЕЛО: Валентино Роси на пол-позицијата

Шестата трка во сезоната на Мото ГП шампионатот, Големата награда на Италија од првата стартна позицја ќе ја почне возачот на Јамаха кој беше најдобар во квалификациите...

По ваков пад чудо е што заврши без скршеници (видео)

На тренингот во Мото ГП шампионатот во италијанскиот Муџело се случи страшен инцидент

Рикиjардо победи, му одолеа на Фетел

Возачот на Ред бул ја забележа втората победа сезонава во трка во која беше прв од почеток до крај, но цело време под силен притисок на возачот на Ферари

Pages