Авто-мото

По стапките на својот татко

Мик Шумахер се договори со Ферари!

ХАМИЛТОН: Би било дури и епски ако Ред Бул влезе...

Актуелниот шампион и првиот возач на Мерцедес посакува неговиот тим да има не...

Ал-Атијах и Бареда победници на првата етапа на...

Оваа година „Дакар" во целост ќе се вози во Перу, а според најавите...

Лауда повторно во болница

Легендата на Формула 1 Ники Лауда повторно е хоспитализиран поради компликации...

Во Скопје завладеа звукот на тркачките автомобили (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје викендов беше домаќин на уште една авто кружна трка.

Маркес на последната кривина до триумф во Тајланд! (ФОТО+ВИДЕО)

Возачот на Хонда, Марк Маркес победи денеска во трката од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Тајланд и ја зголеми предноста во генералниот пласман.

Хамилтон останува владетел на Сузука, 50 јубилејна победа со Мерцедес (ФОТО)

Возачот на Мерцедес триумфираше на трката за Големата награда на Јапонија. Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон славеше на шест од последните седум трки на патеката Сузука. Откако во саботата дојде до 80. пол позиција, денеска дојде до својата 50. победа за својот тим.

ДОМИНАЦИЈА: Хамилтон со пол-позиција во Јапонија

Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата за утрешната трка за Големата награда на Јапонија.

Лоренцо се откажа од трката во Тајланд

Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо во недела дефинитивно нема биде дел од Големата наградата на Тајланд. 

Стефановски најбрз на тренинзите на легендарната Монца (ФОТО)

Нашиот Иџе одлучи овој викенд да биде дел од ТЦР Италија во Монца и во неговиот минатогодишен автомобил „сеат купри".

Проговори и Волф: Требаше да победи Ботас, ние го променивме тоа!

Директорот на Мерцедес, Тото Волф рече дека сите во екипата би требало да бидат пресреќни поради освојувањето на првите две места на трката во Русија, но дека според прикажаното требало да победи Валтери Ботас.

Хамилтон победи, а тагува: „Не сакав тоа да се случи“! (ВИДЕО)

Луис Хамилтон со победата во Сочи ја зголеми предноста пред Себастијан Фетел на 50 бодови, но неговиот триумф остави голема трага.

„Еден-два“ за Мерцедес во Сочи, Ботас му „пушти“ на Хамилтон да победи! (ФОТО)

На денешната неделна трка во Сочи (Русија) триумфираше Луис Хамилтон, возачот на Мерцедес и е многу блиску до нова шампионска титула во Формула 1.

Доминација на Мерцедес, пол позиција за Ботас во Сочи! (ФОТО)

Валтери Ботас оствари најдобро време (1:31:387 мин.) на квалификациите во пресрет на неделната Голема награда на Русија во рамките од Формула 1 шампионатот.

Pages