Авто-мото

Со болидот летна преку ограда и влезе во...

Германката Софија Флерш доживе страшна несреќа на трката во Формула 3 во Макао...

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „...

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија,...

Лоренцо се откажа од трката во Тајланд

Возачот на Дукати, Хорхе Лоренцо во недела дефинитивно нема биде дел од Големата наградата на Тајланд. 

Стефановски најбрз на тренинзите на легендарната Монца (ФОТО)

Нашиот Иџе одлучи овој викенд да биде дел од ТЦР Италија во Монца и во неговиот минатогодишен автомобил „сеат купри".

Проговори и Волф: Требаше да победи Ботас, ние го променивме тоа!

Директорот на Мерцедес, Тото Волф рече дека сите во екипата би требало да бидат пресреќни поради освојувањето на првите две места на трката во Русија, но дека според прикажаното требало да победи Валтери Ботас.

Хамилтон победи, а тагува: „Не сакав тоа да се случи“! (ВИДЕО)

Луис Хамилтон со победата во Сочи ја зголеми предноста пред Себастијан Фетел на 50 бодови, но неговиот триумф остави голема трага.

„Еден-два“ за Мерцедес во Сочи, Ботас му „пушти“ на Хамилтон да победи! (ФОТО)

На денешната неделна трка во Сочи (Русија) триумфираше Луис Хамилтон, возачот на Мерцедес и е многу блиску до нова шампионска титула во Формула 1.

Доминација на Мерцедес, пол позиција за Ботас во Сочи! (ФОТО)

Валтери Ботас оствари најдобро време (1:31:387 мин.) на квалификациите во пресрет на неделната Голема награда на Русија во рамките од Формула 1 шампионатот.

ЛОРЕНЦО: Маркез ми ја уништи трката и ногата

Возачот на Дукати го обвини актуелниот шампион Марк Маркез за паѓањето на трката за Големата награда на Арагон...

Маркез го одбрани домашниот терен, има фора од „три трки“

Марк Маркез славеше на трката во Арагон во рамките на Мото ГП шампионатот. Заврши прв пред Андреа Довициозо и Андреа Јаноне. Валентино Роси дури на осмото место...

Доминираше Дукати на Арагон, пол позиција за Лоренцо! (ФОТО)

Возачите на Дукати, Хорхе Лоренцо и Андреа Довициозо ги остварија најдобрите резултати денеска пред неделната трка (14:00 ч.) за Големата награда на Арагон во Мото ГП шампионатот. 

ХАМИЛТОН МОЖЕ ДА ПРАВИ ШТО САКА: Победи во Монца, отиде на модна ревија, па се врати во Сингапур... (ФОТО)

Директорот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека победата на Луис Хамилтов за ГН на Сингапур треба да ги затвори сугестиите за екстравагантниот живот на Британецот, кој наводно го одвојува од патеката и влијае на неговите настапи...

Pages