Авто-мото

МОЛЧЕШЕ МНОГУ ГОДИНИ, КОРИНА ШУМАХЕР СЕ ЈАВИ ВО ЈАВНОСТА

Планетата долго ги чекаше зборовите на Корина, „Тој е роден да се бори"! (ВИДЕО)

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „...

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија,...

Хамилтон победи и на Бразилското ГП, а Мерцедес...

Петтата позиција на Ботас на трката во Бразил практично значи дека на една трка...

Хамилтон пред Фетел во Бразил

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред претпоследната...

Рикардо доби казна – десет места за трката во Бахреин

Даниел Рикардо е казнет со десет места на стартот за следната трка во Бахреин, поради небезбедното излегување на болидот на Ред бул по третото влегување во боксот на возачот на трката во Малезија. Австралиецот влезе во...

Хамилтон: Ова е најдобриот болид што сум го возел досега

Британецот Луис Хамилтон, возачот на Мерцедес, кој триумфираше денеска на второто гранпри сезонава, во Малезија изјави дека е воодушевен од болидот на својот тим со кој на стартот освои две пол-позиции и победи на една...

Мерцедес ја најави доминацијата: Еден-два победа на Сепанг

Британецот Луис Хамилтон победи на трката за ГН Малезија возена на патеката Сепанг, и тоа од почеток до крај, а на тимот на Мерцедес му ја донесе првата „еден-два“ победа во Формула 1 откако германскиот производител се...

Ботас е првиот возач што доби казнени поени сезонава

Возачот на Вилијамс, Валтери Ботас е првиот возач што доби казнени поени според новиот систем промовиран за оваа сезона во Формула 1. Истовремено доби и казна од три места на стартот во однос на резултатот постигнат во...

Втора пол-позиција по ред за Хамилтон

Луис Хамилтон утре ќе тргне од првата стартна позиција на трката за Големата награда на Малезија, откако денеска беше најбрз во квалификациите и го повтори успехот од премиерната трка во Австралија. Возачот на Мередес и...

Доминација на Мерцедес и на третиот слободен тренинг

По вчерашните победи на двата слободни тренинзи, возачите на Мерцедес доминираа и на третиот слободен тренинг. Најдоброто време го постави победникот на трката за ГН на Австралија, Нико Розберг (1:39,008) кој беше за 0,...

Мерцедес доминантен во Малезија

Возачите на Мерцедес, Луис Хамилтон и Нико Розберг забележаа најдобро време на првите два слободни тренинзи пред трката за ГН на Малезија. На патеката „Сепанг“, на првиот тренинг најбрз беше Луис Хамилтон кој стазата ја...

Фетел: Новите болиди звучат како ѓубре

Светскиот првак во Ф1, Себастијан Фетел ги нападна спортските V6 турбо мотори што се користат во болидите поради недостаток на бучава, велејќи дека на патеките сега нема толку бучава како порано и тоа им недостасува на...

Сепанг им „лежи“ на Фетел и Алонсо!

Возачите на Ред бул, Себастијан Фетел и на Ферари, Фернандо Алонсо се двајцата возачи што досега по трипати успеале да триумфираат на патеката Сепанг во Малезија. Формула 1 карванот по Австралија се сели во близина на...

Драматична порака за состојбата на Шуми: „Подгответе се за најлошото“!

„Што подолго човек минува во вегетативна состојба, толку е помалку веројатно дека од таа состојба ќе излезе, а поголема е веројатнотста дека ако воопшто излезе од таа состојба последиците ќе бидат многу тешки“. Ваква...

Pages