Авто-мото

НОВАТА СЕЗОНА ЌЕ ЗАПОЧНЕ НА 10. МАРТ ВО КАТАР

Потврден Мото ГП календарот за 2019 година (ФОТО)

МАЛЕР: Лоренцо ја оперираше дланката

По повредата на зглобот, при пад на тренинг петкратниот светски првак скрши...

КАКОВ ТАТКО, ТАКОВ СИН: Мик Шумахер претставен во...

Синот на легендарниот Михаел Шумахер и официјално е член на Ферари Академија.

Мик Шумахер се договори со Ферари!

Младиот 19-годишен шампион во Формула 3, потпишал договор со италијанскиот тим...

Маркез тргнува прв, за „хет-трик“

Светскиот првак во МотоГП, Марк Маркез ја освои третата пол позиција по ред, пополнувајќи го шпанскиот квартет по квалификациите за ГН на Аргентина што утре треба да се вози на патеката Термас де Рио Хондо. Покрај...

Мерцедес ќе им забрани „меѓусебна борба“ на Хамилтон и на Розберг

Шефот на Мерцедес, Тото Волф најави дека конкурентите за титулата, Луис Хамилтон и Нико Розберг ќе бидат „зауздани“ во меѓусебната борба на патеката, во случај ривалите да им се приближат. Моментниот лидер во Ф1, им...

Шумахер се разбудил од кома?

Германскиот Ф1 возач кој пред крајот на 2013 година доживеа тешка несреќа за време на скијање, Михаел Шумахер се разбудил од кома, пренесуваат шпанските медиуми. Наводно, менаџерката на некогашниот шампион, Сабине Кем...

Хорнер: Фетел не може да се навикне на новиот болид

Себастијан Фетел e далеку од настапите од минатата сезона, а дека проблемот е во него, а згора на тоа со нетрпение ја почна врската со новиот колега, Даниел Рикардо. Но, од Ред бул велат дека сето тоа не е ништо страшно...

Дукати хендикепиран: Крачлоу нема да вози во Аргентина

Дукати ќе остане без Кал Крачлоу на претстојната трка за големата награда на Аргентина. Британецот имаше инцидент на последното ГП, во Остин, но тогаш не изгледаше сериозно, затоа што само го дислоцира малиот прст на...

Михаел Шумахер обвинет за предизвикување на сообраќајна несреќа

Легендарниот возач во Формула 1 Михаел Шумахер е обвинет за предизвикување на сообраќајна несреќа во Шпанија. Еден анонимен возач на мотоцикл од Шпанија поднесе тужба против Шумахер за предизвикување на несреќа во која...

Хамилтон: Нашиот болид е предобар!

Британскиот Ф1 возач Луис Хамилтон дојде до третата победа оваа сезона откако заврши како првопласиран во трката за ГН на Кина. Црномурестиот пилот кој прикажа вистинска доминација на патеката, заврши како првопласиран...

Мерцедес доминираше и на трката во Кина

Британскиот пилот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја забележа третата последователна победа во овогодинешниот Ф1-шампионат откако триумфираше на трката за ГН на Кина. Црномурестиот пилот кој прикажа вистинска доминација на...

Хонда ќе соработува само со Мекларен по враќањето во Ф1

Хонда нема планови да снабдува други тимови во Ф1 освен оној на Мекларен, откако Јапонците ќе се вратат во Формула 1 следната сезона, потврдуваат од компанијата. „За 2015 година засега Мекларен е нашиот единствен клиент...

Мајсторско возење на Хамилтон по дожд

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја покажа возачката мајсторија на влажната патека во Шангај каде ја освои третата пол позиција сезонава на четири трки, остварувајќи најдобро време на квалификациите за ГН на Кина....

Pages