Авто-мото

МОЛЧЕШЕ МНОГУ ГОДИНИ, КОРИНА ШУМАХЕР СЕ ЈАВИ ВО ЈАВНОСТА

Планетата долго ги чекаше зборовите на Корина, „Тој е роден да се бори"! (ВИДЕО)

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „...

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија,...

Хамилтон победи и на Бразилското ГП, а Мерцедес...

Петтата позиција на Ботас на трката во Бразил практично значи дека на една трка...

Хамилтон пред Фетел во Бразил

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред претпоследната...

Марк Маркез: Никогаш не сум бил вака доминантен

Младиот Шпанец продолжи во шампионски стил и славеше на втората овосезонска трка која се возеше во Остин за ГН на Америка. „Никогаш не сум возел од првиот круг па се до крајот. Тоа малку ми беше чудно, бидејќи вака...

„Шумахер е понекогаш буден, а понекогаш и свесен“

Германската легенда во Формула 1, Михаел Шумахер, кој веќе четврти месец е во кома продолжува да покажува знаци на напредок по тешката повреда на главата која ја заработи на скијање пред крајот на минатата година во...

Стефановски по големата победа во Франција: Ја изненадивме Европа!

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе ја изненади Европа, вчера со триумфот на првата трка во Европскиот шампионат на ридски патеки, откако во групата Н оствари најдобри времиња на патеката во Сент...

Стефановски: Ова го сонував цела кариера

Првта трка од Европскиот шампионат на Ридски патеки се вози викендов во Франција

БМВ се враќа во Ф1 по пет години пауза?

Германската автомобилска компанија БМВ размислува да се врати во Формула 1, од каде се повлече во 2009 година, објавија од оваа компанија. БМВ во 2007 година беше близу и до конструкторската титула, кога за екипата...

ФИА можеби ќе ја укине одлуката за двојни бодови на финалната трка во Ф1 сезоната?

Претседателот на Светската автомобилистичка федерација (ФИА), Жан Тод најави дека можеби ќе се преиспита одлуката за двојни бодови на финалната трка во шампионатот во Формула 1, иако тимовите јавно не се спротивставиле...

Возач на Торо Росо гладувал поради новите правила во Ф1

Возачот на екипата Торо Росо, Жан-Ерик Верњ призна дека завршил во болница по трката за ГН на Австралија поради тоа што буквално прегладнел поради новите правила во Ф1. Минималната тежина на болидот заедно со возачот е...

Ожије по четврти пат ја освои Португалија

Французинот Себастијан Ожије по четврти пат во последните пет години триумфираше на рели-трката во Португалија, и го зголеми водството во генерален пласман на возачи. До четвртата победа, возачот на Фолксваген дојде со...

Шумахер реагира на гласови и полека доаѓа при свест

Охрабрувачки вести ни стигаат од Франција според кои Михаел Шумахер почнува да се буди од комата во која се наоѓаше. Светските медиуми пласираат разни информации, но едно е сигурно - најлошото сега е зад „Шуми“....

Мерцедес доминираше и во Бахреин!

Германски Мерцедес продолжи со одличните перформанси во новата сезона во формула еден-шампионатот откако возачите на овој тим, Луис Хамилтон и Нико Розберг забележаа еден-два победа на денешната трка на стазата во...

Pages