Авто-мото

Со болидот летна преку ограда и влезе во...

Германката Софија Флерш доживе страшна несреќа на трката во Формула 3 во Макао...

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „...

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија,...

ТЦР ЕВРОПА: Иџе не им најде крај на проблемите, нема да вози во Барселона!

Македонскиот автомобилист нема да го вози „финалето" од ТЦР Европа кое ќе се одржи наредниот викенд во Барселона.

Христиан Станковиќ по шести пат е шампион на Македонија (ФОТО)

Оваа недела се одржа третата и последна трка од Македонскиот Мотокрос Шампионат, на популарната патека Орман во близина на Скопје.

СИГУРНО Е ГОРД НА СВОЈОТ СИН: Мик Шумахер е европски шампион во Формула 3

Мик Шумахер, син на седумкратниот освојувач на титулата светски шампион во Формнула 1, Михаел, покажа дека полека оди по патеката на својот славен татко.

Кубица и Расел ќе возат за Вилијамс догодина?

Ветеранот во светот на автомобилизмор, Роберт Кубица и младиот Џорџ Расел се можниот тандем за тимот на Вилијамс во сезоната 2019. Нивниот снабдувач на мотори Мерцедес се надева дека ќе успее да го состави овој двоец...

Ендуро Тим Водно со успешен настап на полигонот Стенковец! (ФОТО)

Овој викенд на спортскиот полигон Стенковец во близина на Скопје се одржа третиот по ред „Off Road Show 2018" .

Фетел сака разговор во четири очи со Ферстапен

Возачот на Ферари вели дека сака во приватен разговор, а не во јавноста да водат војна со зборови околу дефанзивниот стил на возење на младиот Холанѓанец...

Во Скопје завладеа звукот на тркачките автомобили (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Скопје викендов беше домаќин на уште една авто кружна трка.

Маркес на последната кривина до триумф во Тајланд! (ФОТО+ВИДЕО)

Возачот на Хонда, Марк Маркес победи денеска во трката од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Тајланд и ја зголеми предноста во генералниот пласман.

Хамилтон останува владетел на Сузука, 50 јубилејна победа со Мерцедес (ФОТО)

Возачот на Мерцедес триумфираше на трката за Големата награда на Јапонија. Актуелниот шампион во Формула 1, Луис Хамилтон славеше на шест од последните седум трки на патеката Сузука. Откако во саботата дојде до 80. пол позиција, денеска дојде до својата 50. победа за својот тим.

ДОМИНАЦИЈА: Хамилтон со пол-позиција во Јапонија

Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата за утрешната трка за Големата награда на Јапонија.

Pages